Saç uzatma yöntemleri nelerdir?

Saç uzatma yöntemleri nelerdir?
  • Nehir
Parlak ve gür saçlar her kadının hayalidir, saçlarınız uzamıyor mu? Bu yöntem sayesinde saçlarınız çok hızlı uzayacak…

ALEO VERA SAÇLARINIZA BAKIM YAPAR

Saç uzatmak için kullanılabilecek doğal yöntemler arasında aleo vera da vardır. Aleo vera jelini yarım limon suyu ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp saç diplerinden uçlara doğru yumuşak hareketlerle sürün. Karışımı 1 saat saçınızda bekletin. Haftada bir kez uygulayacağınız bu yöntemle saçlarınızın uzadığını fark edeceksiniz.

SOĞAN SUYU MUCİZESİ

1 orta boy soğanı 2 su bardağı suda 15 dakika kaynatın. Kaynamayla elde edilen sarı suyu saç diplerinden uçlara doğru sürün. En az 2 saat bu sürü saçlarınızda bekletin ve sonrasında yıkayın. Bu uygulama hem saçların uzamasına yardımcı olacak hem de varsa deri rahatsızlarını yok edecektir.

YUMURTA, BAL, ZEYTİNYAĞI KÜRÜ

Saçınızı uzatmak için temiz bir kabın içine E vitamini içeren bir tatlı kaşığı zeytinyağı, antibakteriyel özelliği olan bir tatlı kaşığı bal ve kalsiyum kaynağı bir yumurta koyun. Karışımı karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra saç diplerine friksiyon yaparak sürün. Saçınızda birkaç saat beklettikten sonra doğal bir şampuanla yıkayın. Karışımın saç diplerine daha çok etki göstermesi için saçınızı bone ya da havluyla sarabilirsiniz. Birkaç saat beklettikten sonra doğal bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.