Maşa yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Maşa yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Nehir
Saç maşası kullanıyor musunuz? İşte saçlarınıza maşa yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar!

Genellikle tüm saç tipleri için ısının 200 dereceyi geçmemesi önerilmektedir. Maşanız tamamen ısınmadan saçlarınızı şekillendirmeye başlamayın. Isınmayan maşada acele davranarak sarmaya başladığınız saçlarınız istediğiniz bukleli görünümü vermeyebilir. Bu da saçınıza farkında olmadan daha çok ısı uygulamanıza neden olabilir.

İstediğiniz bukle formuna göre maşayı tuttuğunuz yöne ve şekle dikkat etmelisiniz.Doğal dalgalar için saçlarınızın ucu dışarıda kalacak şekilde sarmalısınız ve maşayı yavaşça aşağı doğru indirmelisiniz. Sık ve kabarık bukleler için maşayı yukarı doğru tutarak saçlarınızı dikey olarak sarmalısınız.

En sık yapılan hataların bir diğeri de saçların tamamını maşaladıktan sonra sabitlemeye çalışmak.Buklelerinizin hemen bozulma riskine karşı saç spreyini en son adıma bırakmak yerine her tutamı maşaladıktan hemen sonra kullanın.

Saçlarınızda daha hacimli bir görünüm yakalamak istiyorsanız bu kez üst kısımları toplayıp aşağıdan maşalamaya başlamak yerine tam tersini yapın. Maşa yaptığınız tutamları soğuduktan sonra saçınızın ön kısmına doğru klipsleyebilirsiniz.

Saçlarınız ıslakken maşa yaparsanız yanmasına neden olabilirsiniz.

  • Tahsin Yılmaz
    1 hafta önce

    güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler

    0