1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zosterop

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Zosterop
  Temel Özellikleri
  Küçük düz gagalardan zosterop, seksen beş türü ile Afrika ve Asya boyunca geniş bir alana dağılmıştır. Olgunlaşan meyvelara zarar verdiğinden, birçok yerde çiftçiler tarafından zararlı olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda problem yaratan böcekleri tükeetiklerinden yararı da olur.
  Tüm düz gagalar arasında etkileyici ve arkadaş canlısı olduğundan çok popülerdir. Güvenle gruplar halinde ve diğer küçük kuşlarla hatta mumgagalarla birlikte barındırılabilir.

  Beslenme ve Barınma
  Mevsiminde çilek ile, bol miktarda dilimlenmiş meyveye düz gaga gıdası serpin. Konserve meyve de kullanabilirsiniz. özellikle üreme zamanında küçük canlı gıdalara da ihtiyaç duyar ve hergün nektar suyu verilmelidir.

  Zosteropun tüyleri iyi durumda olmadıkça sışarıda barındırmayı denemeyin, çok kolay üşütebilir. Ilık suyu her gün hafifçe serpin veya sığ bir banyo temin edin.

  üreme
  Bir çift üremeye hazır göründüğünde, uygun malzemeyi temin edin. Erkek kuş, üreme şartlarında sıklıkla şakır. Fundalıkta yuvalamayı tercih eder. Bu nedenle ekili bir kuşhane bu türler için idealdir. De---gıs---ken iklimli bölgelerde, tam dayanaklı olmadaklarından sıcak kış ortamını temin etmek için hazırlıklı olmalısınız.

  çeşitler
  Kikuyu zosterop (Zosterop Kikuyuensis) diğer zosteroplardan geniş göz halkaları ile ayrılır. Afrika kökenlidir.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Zosterop çiftçiler için faz geçilmez bir kabus gibi bir şeydir...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş