Yüzde Sivilce neden çıkar?

  • Konbuyu başlatan !pek
  • Başlangıç tarihi
!pek

!pek

Admin
Yüzde çıkan sivilcelerin vücudun çeşitli yerlerindeki sorunların habercisi olduğunu biliyor muydunuz? Yüzde çıkan sivilceler bakın hangi hastalıkların habercisi
T BÖLGESİ
Sivilceler ağırlıklı olarak yüzünüzdeki ''T bölgesinde'' çıkıyorsa bu karaciğeriniz ve beslenmenizle alakalıdır. En kısa sürede karaciğerinize baktırmalısınız ve beslenmenizi düzene sokmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda alkol tüketiminize de dikkat etmeniz gerekmektedir.


ALIN BÖLGESİ
Eğerki sürekli olarak alın bölgenizde sivilce çıkıyorsa vücudunuzun size vermek istediği mesaj aslında sindirim sisteminizin oldukça zayıf olduğudur. Bu durumda bol bol su tüketmeniz gerekmektedir. Gazlı içecekler, kafein içerikli içecekleri azalttığınızda alnınızdaki sivilcelerin azaldığını görebilirsiniz.


GÖZ ÇEVRESİ VE KULAKLAR
Eğerki sivilceler ağırlıklı olarak göz çevrenizde ve kulak bölgenizde çıkıyorsa bunun nedeni böbreklerdir. Bu durumda bol bol su tüketmelisiniz ve hayatınızda tuzun yerini minimuma indirgemeniz gerekmektedir.


ÇENE BÖLGESİ
Sivilceleriniz ağırlıklı olarak çene bölgenizde çıkıyorsa bağırsaklarınızla bağlantılıdır. Aynı zamanda sütlü ve yağlı gıda tüketimlerinize dikkat etmelisiniz.


ALT YANAK
Elmacık kemiğinizin altında yoğunluklu olarak sivilce çıkıyorsa ağız ve dişlerinizle alakalı bir sorununuz olabilir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanızı ve en kısa sürede ağız içi bakımınızı yaptırmalısınız. Aynı zamanda gazlı ve şekerli besinlerden ve içeceklerden uzak durmanızı öneriyoruz.

 
Üst