1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüksek Tepeler Minahı

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Yüksek Tepeler Minahı
  Temel Özellikleri
  Kuş dünyasının en iyi taklitçilerinden biridir. Asya'da yaygındır. Yüksek tepeler minnahı, yüz yıllar boyunca çok popüler bir kuş olmuştur. özgür olmadıkları zaman, üremeleri daima zordur. çiftleştirme metodundaki yeni gelişmeler ile daha fazla üretici bu albenisi bol olan kuşlara yönelmişlerdir.

  Canlı ve atılgan yapısı, kuşhane çevrelerinde kolayca eğlenebilinmesini sağlar.

  Beslenme ve Barınma
  Minahlara dilimlenmiş meve ve düzgaga gıdası ile beraber minah topakları ve un kurdu gibi omugasızların verilmesi önerilir. Kafeslerde minahlar ---sıs---manlamaya meyinlidir, dolayısıyla standart kutu gibi kafesten daha çok geniş bir kuş odası sağlamaya çalışın. Minahı kendisinden küçük kuşlarla barındırmayın onları yiyebilir. Dışarıda dayanıklı olsa da rutubetli, sisli havadan nefret eder. Düzenli banyo özellikle içeride tutulan minahlarda çok önemlidir. Tüneklerini yıkama veya de---gıs---tirmek gerekir yoksa enfeksiyon gelişebilir.

  üreme
  çiftlere folluk verin, ince dal ve yuva malzemeleri yumurtalara yer hazırlamak için kullanılır. Yavrular yumurtadan çıkttıında canlı gıda önemlidir. Yavrular yuvayı terk edinceye kadar dikkatle gözleyin. Ebevenler tekrar üremeye karar verbilir ve kendi türlerine karşı saldırganlaşabilir.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Kuş dünyasının en iyi taklitçilerinden biridir. Asya'da yaygındır...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş