YouTube yoksa MSN Video gelir

Nehir

Nehir

AdminAylardır kapalı kalan YouTube'un boşluğunu doldurmak için yazılım devi duruma müdahil oluyor. Microsoft'un Türkiye planlarını açıklıyoruz.

Yeniden yapılanma ile son kullanıcıların ihtiyaçlarına ve değişen alışkanlıklarına en iyi şekilde cevap vermek için ürünlerini ve servislerini daha geliştirerek, yerelleştirecek olan Microsoft'un Türkiye planları da oldukça ilgi çekici. Tüm dünyada moda olmanın da ötesinde günlük hayatın bir parçası haline gelen video paylaşım sitelerinin etkisi, ülkemizde aynı paralellikte yürümedi. Bir zamanlar Türkiye'nin en çok tıklanan 2. sitesi haline gelen YouTube, aylardır kapalı. YouTube'un boşluğunu yerel video paylaşım siteleri veya daha az popüler olan uluslararası yayın yapan adresler doldurmaya kalksa da, pek başarılı olunamadı.
Microsoft, Şartları Değerlendiriyor
Yazılım devi Microsoft'un ülkemizdeki ofisi, bu açığı doldurmak için önemli projeleri hayata geçirmek için çalışmaya başladılar bile. MSN Video adıyla sunulan servis sayesinde bilgisayar kullanıcıları, MSN için kullandıkları hesapları ile kolayca video paylaşabiliyorlar. Bu servisin daha da geliştirilmesi ve ülkemizdeki kullanımının yaygınlaştırılması için düğmeye basılmış durumda.
YouTube'un Başına Gelen MSN Video'nun Başına Gelir mi?
Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa'ya yönelttiğim soruya aldığım cevap, akıllardaki soru işaretlerini gidermiş olsa da, neler olacağı konusunda yine de merak uyandırıyor.

Microsoft Tüketici ve İnternet Servisleri
Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa
Çapa'ya, içerdiği videolar nedeniyle aylardır kapalı olan YouTube'un başına gelenlerin MSN Video portalının da başına gelmesi durumunda ne yapacaklarını sordum. Ebru Çapa ise gayet soğukkanlı bir şekilde, uzun süredir içerik üreten bir portallarının (tr.msn.com) olduğunu ve bu sorumluluğun bilincinde olduklarını hatırlattı ve aynı tutumu videolarda da sergileyeceklerini bildirdi.
Bunu, YouTube'un hem istenen içerikleri silme hem de yerelleştirme konusunda sergilediği dik başlılığı, MSN Video'da görmeyeceğiz olarak da algılayabiliriz.
Operasyon Ne Zaman?
Microsoft'un son kullanıcıların hizmetine sunduğu ancak günlük hayatta daha fazla yer kaplamasını istediği servisler için gözle görülür değişiklikleri 2009'un ilk aylarında görmeye başlayacağız.
 
I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
Youtube giriş oranı Türkiye'de 3. sırada kapalı olmasa ne olurmuş..
 
Üst