Yiyecek ve İçeceklerdeki Kalori Miktarları

N

neval

Yeni Üye
Hangi Üründe Ne Kadar Kalori Var
Kalori Cetveli Hangi Yiyecekte Ne Kadar Kalori Var
Hangi Yiyecekte Ne Kadar Kalori Var?

Kola, bisküvi, süt, yoğurt, dondurma, puding derken light yiyecekler kervanına et ürünleri, pirinç, baklava, çerez, şeker, çikolata, çay ve pizza da katıldı.

40 yıllık pirinç artık daha light, yani hafiflemiş bir pirinç olarak soframıza buyur ediliyor. Ve eski günlere inat, art arda iki tabak pilavı yemekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Gönlümüz rahat. Light pizzadan yediğimiz birkaç ekstra dilimin yanında light bir kola yudum yudum su serpiyor içimize. Sonra gelsin light baklava... Eskiden olsa bir porsiyona talim ederdik; ama baklavanın lightına yürek mi dayanır? Besinler şeker ve yağ değerleri azaltılmış olarak paketleniyor. Bu da daha az kalori ve daha az kilo demek. Şişmanlarım diye korkmadan yemek yeme özgürlüğü bahşeden light ürünlerle, yeni bir beslenme kültürü ve trendi kapıda. Çay ve meyve suyunun ardından, su
 
A

avrupali

Yeni Üye
Light urunleri sayesinde herkez daha rahat yeyip iciyor. Ama unutuyoruz, aslinda urunler light sayilmiyor pek, yinede insanlar kendilerine ayna'da baktiklarinda istedikleri bir göruntu ile karsi karsiya kalamiyorlar :)
 
Üst