1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeşil şarkıcı İspinoz

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Yeşil şarkıcı İspinoz
  Temel Özellikleri
  Bu kuş, oldukça yetenekli bir şarkıcıdır. Evcileştirilmiş kanaryalarının vahşi ataları ile ilgisi ve benzer ihtiyaçları vardır. Bu ispinoz, Sahra'nın güneyinde itibaren Afrika'nın geniş bir bölgesinde görülür. Bölgesel çeşitlilik gösterir.

  Bu çeşitlerden daha fazla tesadüf edebileceğimiz daha büyük St. Helena tohum yiyicisi veya dev yeşil şarkıcı ispinozudur (S Falviventris). Bazen bu Afrika'lı tohum yiyiciler hiç ilgisiz olan yeni dünya soylarından Sporophila ile karıştırılır. Yeni dünya tohum yiyicisi çok enli gagasından ayırt edilebilir.

  Beslenme ve Barınma
  Bu ispinozu karışık kanarya yemi ilave edilmiş sade kanarya yemi ile besleyin. İklime alıştırıldıklarında kuvvetli olurlar. De---gıs---ken iklimli bölgelerse kış boyunca içeride tutmayı tercih edebilirsiniz.

  üreme
  Dişiler kanarya follukları verin. çiftlere her gün kanarya yemleri verin ve sonra küçük canlı gıdaları yavrular kuluçka vaktine gelmeden önce ve büyüme periyodu boyuca tüyleninceye kadar temin edin.

  Erkekler birarada tutulduklarında birbirlerine karşı saldırgan olabilirler, fakat tek bir çifti güvenle diğer mumgagaların ardaşlığı eşliğinde barındırabilirsiniz.

  çeşitler
  Gri şarkıcı ispinozu ( S: Leucopygius) yeşil şarkıcılardan dha donuktur, fakat benzer bakım ister.
  __________________
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Çok yetenekli bir şarkıcıdır ve Evcileştirilmiş kanaryalarının vahşi ataları ile ilgisi ve benzer ihtiyaçları vardır...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş