1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeşil Kanatlı Ara

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Yeşil Kanatlı Ara
  Temel Özellikleri
  Bu iri papağanlar, Orta Amerika'nın güneyinden Bolivya, Paraguay ve muhtemelen Arjantin'e kadar yayılmışlardır.

  Genç kuşlar çok uysal olabilir ve geçimli çiftler seve seve yuvalayabilirler. Yanavı bir kuşu tanıştırırken dikkat etmelisiniz, çünkü bir başka kuşu kabul etmesi aylarca sürebilir.

  Her ne kadar ötüşleri kaba ve yüksek sesli de olsa, yeşil kanatlı aralara gün boyunca uzun çığlıklar atma periyotları genellikle verilmez.

  Beslenme ve Barınma
  Papağan gıdası ve meyva verilebilir. Aynı zamanda, çeşitli fıstıkları da kabul ederler. örneği, Brezilyalılar gibi kuvvetli gagaları ile en sert fıstıkları bile zorlukla karşılaşmadan kırabilirler.

  Kuvvetli bir uyum sağlayabilmesi ve ---cıg---nemesi için dallar temin edilmelidir. Belki, böylece kendi yuvalarına zarar vermek için gagalarını daha az kullanabilirler. Yeşil kanatlı aralar dayanıklı kuşlardır ve bir dış kuşhanede ya da evde barındırılabilirler.

  üreme
  Sağlam yapılı bir folluk verilmeli ve yavrular tüyleninceye kadar kendi başına bırakılmalıdır. Tipik bir kuluçkada, iki veya üç yumurta olur. çift bir kez başarıyla yuvalarsa, güvenilir bir ebeveyn olduklarını ispat etmiş olur.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Orta Amerika'nın güneyinden Bolivya, Paraguay ve muhtemelen Arjantin'e kadar yayılan bir cinstir...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş