Yenidoğan bebeğin çok uyuması normalmi?

  • Konbuyu başlatan annebaba
  • Başlangıç tarihi
A

annebaba

Yeni Üye
Küçük Bebekler Neden Çok Uyur
Bebekler Ne Kadar Uyur
Yeni Doğan Bebekler Neden Çok Uyurlar

Yenidoğan bebeğin çok uyuması normalmi?

Yenidoğan bebeklerin beslenme dışında gün boyu uyumaları normaldir. 6-8 kere beslendikleri ve her beslenme süresinin yarım saati bulduğu düşünülürse 4-5 saat eder ki bu aslında yenidoğan bebekler yukarıda da verildiği üzere günde yaklaşık 18 saat civarı eder.

Yani çok uyumaları normaldir. Ancak bebek sürekli olarak hiç uyanmadan 8 saatten fazla uyursa bebeği kontrol etmek doğru olacaktır. Uykusu hafiftir. Uyurken yüzünde ve vücudunda sık olarak kendiliğinden olan hareketler gözlenir. Büyüdükçe uyanık kaldığı zamanlar uzar. Her bebeğin yapısı farklıdır. Bazı bebekler fazla, bazıları ise daha az uyurlar.



Bebeklerin Uykusu
1 haftalık 18 saat1 aylık 17 saat2 aylık 16-16,5 saat3 aylık 15-16 saat4 aylık 15,5 saat5 aylık 15 saat6 aylık 14-15 saat9 aylık 13-14 saat12 aylık 12-14 saat18 aylık 12-13 saat
 
M

Misafir

Misafir
fazla uydugu zaman genelde yenidoğan sarılığı denir uyandırmak ıcın poposunu ıslak mendille silmek gerekir. not deneyimli baba :)
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Yeni dogan bebeklerin cok fazla uyumasi normaldir buyumeleri ve gelisimleri icin yas buyudukce o uyku dönemi normale dönuyor diye biliyorum.
 
Üst