Yeni Doğmuş Bebek Nasıl Tutulur ?

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
_

Yeni Doğan Bebek Tutulurken Nelere Dikkat Edilmeli ? ,
Yeni Doğmuş bebek Nasıl Tutulmalıdır ? ,

Yenidoğan bebekler, kafalarını tutamazlar. Kasları henüz çok zayıftır ve çok kontrol altında değildir. Eğer elinizle kafasını desteklemez iseniz bebeğin başı arkaya düşüp, zarar görmesine ya da bebeğin korkmasına neden olacaktır. Bebeğinizi kucağınıza her aldığınızda, o küçük bedeni tamamıyla kavramaya çalışın. Başına, beline, sırtına dikkat ederek özellikle bu üç bölgenin destekli olmasına özen gösterin. Kısacası bebeği tutmak için önce başından kavrayıp sonra kucağınıza alın.

Sırüstü Yatan Bir Bebeği Kucağınıza Alırken;

- Bebeğe doğru eğilin ve bir elinizi başının ve boynunun altına kaydırın ve diğer elinizi (İster yandan ister bacaklarının arasından) poposunun altına kaydırın. Ağırlığınızı kollarınıza verip ona bakın ve konuşun.


- Daha dik durmak için sırtınızı düzleştirin ve bebeğinizi kendinize yaklaştırın. Bunu yaparken onu göğsünüze paralel olacak biçimde yavaşça çevirin. Bir elinizi başının ve boynunun altında tutmayı sürdürün.

- Göğüs yüksekliğinin altında olduğunda bedeninize yaklaştırmaya başlayın. Başını kolunuzla destekleyecek biçimde boynunun altındaki elinizi sırtına doğru kaydırın.

- Bebeğiniz, kolunuzun kıvrımına yerleşene kadaar kolunuzu aşağı yukarı hareket ettirin. Daha fazla destek için isterseniz ellerinizi birleştirin. Yaşamının ilk günleri ve haftalarında, bu konumda bebeğinizinkiyle sizin arasındaki mesafe, bebeğinizin görebileceği uzaklıktır.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Cok hassas bir konu tabii ki yeni anne baba olan insanlar bunlari bilmeyebilir ben bile bilmiyorum gerci evli degilim cocugum yok ama mantiken kafasindan dikkatlice tutmak gerekiyor birde ayaklarini yukarda tutmak icin ayaklarindan :)
 
Üst