Yeni Açılacaklar Bakanlıklar Hangileri?

E

eday

Yeni Üye
08.06.2011 Çarşamba günü Yeni kurulacak bakanlıkların isimlerini açıklayacak. Benim merak ettigim Yeni açılacak olan bakanlıklar nelerdir?
 
E

esma

Yeni Üye
Yeni Bakanlıkların isimi bende bilmiyorum. Ancak tahminimce Bilişim Bakanlıgı kesin kurulur.

Başbakan Erdoğan yarın saat 11.00'de düzenleyeceği basın toplantısında bakanlıklarla ilgili yapılacak yeni düzenleme hakkında açıklamalarda bulunacakmış o zaman görebilecegiz.
 
S

salvia

Yeni Üye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı olmak üzere 6 yeni bakanlık kurulacağını bildirdi.

Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,Tarımve Köyişleri Bakanlığı yerine Gıda, Tarım veHayvancılıkBakanlığı kurulacağını, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın birleştirilerek Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı oluşturulacağını kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni Bakanlar Kurulu'nun başbakanla birlikte 25 kişiden oluşacağını söyledi. Erdoğan, yeni bakanlar kurulunda dört başbakan yardımcısı ve 20 icracı bakanlık bulunacağını kaydetti.
 
Üst