1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yazın Evi Serin Tutma Yolları

Konu, 'Dekorasyon' kısmında !pek tarafından paylaşıldı.

 1. !pek

  !pek Admin

  Yaz sıcaklarından evinizde etkilenmemek istiyorsanız yapmanız gerekenler var. Yazın evi serin tutma yolları nelerdir? Bu yöntemler ile eviniz daha serin olacak ve klima gibi elektronik aletleri daha az çalıştırmış olacaksınız.
  Yazın Evi Serin Tutma Yolları

  Sıcak havalarda evde olanlar için klima yada vantilatör çalıştırmak gerekir. Bu aletlere sahip değilseniz yada yüksek faturalardan korkup kısıtlı çalıştırmak zorunda kalıyorsanız bu yöntemler ile evinizi daha serin tutmanız mümkündür. İşte o püf noktalarını sıraladık.
  [​IMG]
  Yazın Daha Serin Bir Ev İçin

  Çamaşır makinası, ocak, fırın gibi eşyalar çok fazla ısı yarar. Mecbur kalmadığınız sürece bu aletleri gece çalıştırın. Eviniz doğrudan güneş alıyorsa mutlaka perdeleri gündüz kapatın. Bu ısı birikimini engeller. Yaz aylarında oturma odası olarak güneş almayan odalarda zaman geçirmeyi tercih edin. Evinizde canlı bitki varsa bunları pencerelerin önünde konumlandırın. Yaşadığınız binanın mantolama yapılmış olmasına özen gösterin. Klima kullanıyorsanız hem elektrik hemde ısı kaybını önlemek için pencereleri açık tutmayın. Odalarda nemlenmeyi azaltacak zemin döşemeleri kullanın.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Turkiye basta olmak uzere sıcak ülkelerde yasayanlar icin cok güzel bir bilgi. Maalesef bizler soğuk diyarlardayiz :D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş