Yaz Aylarında Yanlış Kullanılan Kilimalar Hasta Ediyor

D

dr.zekiye

Yeni Üye
Yazın Klima Nasıl Kullanılırsa Sağlık Yönünden Doğru Olur? Yanlış Klima Kullanmanın Zararları hakkında sizlere doğru bilgiler vermek adına tavsiyelerimiz olacak.

Klimaların Yanlış Kullanımı İnsanları Hasta Ediyor

Klimaların yanlış kullanımının yüz felci, göz dibi iltihabı, beyin iltihabı ve akciğer problemlerine neden olabileceği belirtildi.

Klimaların kullanılmaya başladığı şu günlerde kullanıcıların uyması gereken kuralları hatırlatmakta fayda var. Pencere tipi, split ve portatif klima gibi küçük cihazlarda kullanılan hava temizleme filtreleri belli aralıklarla temizlenmelidir. Klima kurutma, yiyecek-içecek soğutma, ısıtma amaçla kullanılmamalıdır. Yazın iç sıcaklığın dış sıcaklıktan 7-8 derece düşük olması yeterli konforu sağlayacaktır. Klimanın, odada insan, hayvan, bitkilerin hava akımından uzun süre doğrudan etkilenmeyeceği bir noktaya yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonu geçirmiş kişiler ile çocuk ve yaşlılar klima kullanımına çok dikkat etmelidir. Klimaların yanlış kullanımı yüz felci, göz dibi iltihabı, beyin iltihabı ve akciğer problemlerine neden olabilir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Uranüs

Uranüs

Yeni Üye
Her şeyin bir doğrusu bir yanlışı var buna göre hareket etmek gerekiyor. Aşırıya kaçmadan klima kullanmalı bakımını yaptırmalısınız.
 
Üst