1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Xiphophorus helleri (Kılıçkuyruk)

Konu, 'Akvaryum' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Xiphophorus helleri (Kılıçkuyruk)

  [​IMG]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1121x712.[​IMG]

  Latince Adı: Xiphophorus helleri

  Habitatı ve Anavatanı: Tüm Orta Amerikanın hafif akıntılı nehirleri

  Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul

  Davranış Biçimi: Orta derecede agresif.

  Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

  Yüzme Seviyesi: Orta - Yüzey

  Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerin kuyrukları bir uzantı yaparak onlara kılıçkuyruk adını veren şekle bürünür. Dişilerde gonopod bulunmaz.

  Üreme: Canlı doğum ( Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile)

  [B]Sıcaklık:[/B] 20°-28°C

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm cm

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] 60 lt

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 1

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Genel Yorum:[/B] Cinsiyet ayrımı kuyruklar ve alt yüzgeçler sayesinde yapılır, en kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler tarafından rahatsız edilen veya yaşlanan dişilerde erkeğe dönüşüm gözlenmiştir. Diğer balıklara karşı uyumlu olmasına karşın kendi türünde baskın olan erkek diğer erkekleri rahatsız eder. Bu yüzden ya tek yada saldırganlığın farklı hedeflere dağılması için 5 erkek olarak bakılmaları önerilir, dişi erkek oranı 3 erkek 1 dişi olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, kaliteli kuru yemlerle beslenebilir ayrıca iyi bir yosun yiyicisidir. Yüzmek için açık alanı bulunan fakat iyi bitkilendirilmiş akıntılı akvaryumlarda sağlıklı bir şekilde yaşatılabilir.


  [B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Bilgilerin Açıklaması[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Davranış Biçimi:[/B] Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Yüzme Seviyesi:[/B] Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.[/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/color][/font][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT]
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  bilgili guzel yazılar...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. s
  Yanıtlar:
  1
  Okunma:
  1.119

Sayfayı Paylaş