Windows Security Defender Virüsü Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır

B

Beyhan

Yeni Üye
Windows Security Defender Virüsü Nasıl Temizlenir


Security defender virüsü trojan tarzı system 32 dosyasını ele geçiren bir vürüstür. Son dönemde pek çok bilgisayara musallat olan sahte windows defender virüsü tüm bilgisayarı ele geçiriyor ve hiç bir programı açmanıza izin vermiyor. Antivirüs programına da kendini bilgisayarın bir programı gibi tanıtan bu virüs sahte uyarılarla sizi bilgisayarınızın virüslü olduğuna inandırmaya çalışıyor. Security defende virüsünü maalesef anti virüs programlarıyla silmek mümkün değil. Her şeyden önemlisi virüs bilgisayara yerleşince sizden tam sürümünü almanızı istiyor ve kredi kartı bilgilerinizi talep ediyor. Öncelikle bu uyarıların hiç birine kesinlikle inanmayın ve para ödeyip dolandırılmayın.Bunun yanında bu virüsü silmek için önerilen programları da denememenizi tavsiye ederim. Hiç biri işe yaramıyor çünkü. Zaten trojan tarzı olan bu virüsün ele geçirdiği tüm bilgisayarlarda intenet tarayıcı açmak mümkün değil. Sahte windows defender virüsünü kaldırmaya geçelim.

Windows Security Defender virüsü Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle bilgisayarınızı kapatın. Ardından güvenli modda tekrar açın.

Bunun için bilgisayardan açılış sesi geldiği anda sürekli olarak F8'e basın.

Ardından aşağıdaki resimdeki gibi çıkan ekranda ağ bağlantılı güvenli modu seçin.Çünkü windows normal modda interneti açmanıza izin vermez.

Ardından virüsü silmek için klavye üzerinde windows home işareti ve R harfine aynı anda basın.Karşınıza resimdeki gibi windows çalıştır kutusu çıkacak.Bu kutuya şu adresi yazın ve tamam deyin.

"iexplore http://www.spywarehelpcenter.com/remove"

bunun ardından virüsü kaldırma sitesine bağlanacaksınız.

Karşınıza çalıştır bölümü çıkacak.Tamam deyin.

Ardından virüs bulunup silme seçeneği gelecek ona da tamam deyin.

Son olarak bilgisayarınızı yeniden normal modda başlatın.

Virüs silinmiş olacak.

Eğer bir sorun yaşarsanız yorumlar kısmında belirtebilirsiniz....
 
Üst