1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Vücudunuzu Forma Sokacak Birtakım Egzersiz Önerileri

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  Vücudunuzu forma sokmak istiyorsanız ve sağlıklı bir yaşam stilin, devamlılığı düşüncesi içerisinde iseniz biraz egzersiz yapmaya ne dersiniz? Bu yazımda sizlerle vücudunuzu forma sokmak için neler yapabileceğiniz ile ilgili olarak bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum. İşte forma girmek için yapacağınız egzersizler şu şekildedir:

  *İp atlamak: Özellikle çocukluk dönemlerinde sıklıkla yararlandığımız bir egzersiz çeşidi olan ip atlama egzersizinden ilerleyen yaşlarda da yararlanabilirsiniz.

  *Squat ( çömelme ): Kalçaları düzeltme, vücudu kuvvetlendirme ve kalori yakmanıza yardımcı olacak olan bu egzersiz vücudunuzu forma sokmak için yararlanabileceğiniz bir egzersiz çeşidi olarak karşınıza çıkmaktadır.

  *Şınav: Göğüs ve omuz bölgenizi kuvvetlendirecek olan şınav çekme hareketi forma girmek için haftada bir kaç gün yapabileceğiniz egzersiz çeşididir.

  *Bacaklarınızı sıkılaştırmak için lunge hareketinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz yorgunluğunuzu atmak için zıplayarak bile lunge yapabilirsiniz. 2 günde bir 3 set 10 tekrarlı yapacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.



  cocuk-yuzme.jpg

  *Vücudunuzu forma sokabilmek için yapacağınız en güzel sporlar arasında yüzme yer almaktadır. Vücudunuzun tüm kaslarını çalıştıran bu spor fazla kalori yakmanıza da yardımcı olmaktadır.

  *Stresi azaltma, kalp dostu, depresyon riskini azaltıcı etkisi ile bilinen koşma da yararlanabileceğiniz en güzel egzersizler arasında yer almaktadır.

  *Bacaklarınız ve tüm vücut kaslarınız üzerinde etkili olan bir diğer spor dalı da bisiklet sürmektir.

  Vücudunuzu forma sokmak için bu egzersiz çeşitlerinden herhangi birini değerlendirmeye ne dersiniz?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş