Vücudunuzdaki Çürükleri Tedavi Etme Yolları

D

denizfeneri

Yeni Üye
Vücudumuzda zaman zaman çürükler oluşabilmektedir. Bu çürükler kimi zaman hassas vücutlu olanlarda en ufak bir çarpma ile oluşabileceği gibi kimi zaman ise geçirilebilecek bir kaza sonrası oluşabilecektir.

Vücudunuzda oluşabilecek çürükleri tedavi etme yolları nelerdir?

*Çürüme oluşan bölgede eğer cilt yarığı yoksa rahatlıkla buz koyabilirsiniz. Buz torbası şişmeyi azaltır, ağrıyı azaltır ve bölgeye kan akışını önleyici etkisi bulunmaktadır.

*Oluşan çürük 24 saat önce oluşmuşsa buz tedavisinden sonra bölgeye ısı uygulamalısınız. Sıcak kompresler bölgedeki dolaşımı hızlandıracaktır ve bölgedeki kanı kaldıracaktır.

*Çürüğü kaplayan deriye dokunulmamalıdır. Ciltte yarık varsa su ve sabun ile temizlendikten sonra reçetesiz antibiyotik ve vazelin sürülerek bant ile kapatma uygulamasında bulunulmalıdır.

*Çürükleriniz özellikle ayak bölgesinde ise ayağınızı kaldırmanız faydalı olacaktır. Bu yöntemle şişkinlik oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

*Vücudunuzda çürük oluşumu kolay gerçekleşyiorsa vücudunuzda C vitamini eksikliği var demektir. Bu nedenle bol C vitamini almanızda fayda görülmektedir.

*Cildinizi K vitamini bakımından zengin kremler sürebilirsiniz.

*Kullandığınız ilaçlara dikkat etmenizde çürük oluşumunu önlemede etkili sonuçlar vermektedir.

*Bromelain takviyesi (hindistancevizi özü) deneyin.
 
Ç

çiçek elif

Yeni Üye
Modern tıbbın babası sayılan Hipokrat manuel terapiyi ilk uygulayan hekimlerden olup özellikle omurganın çeşitli deformitelerinin düzeltilmesinde, traksiyon ve kaldıraç kolu tekniklerini kullanmıştır.

terapi Türkiye de eğitimi olmayan kişiler tarafından uygulandığından toplumda bu tedavi yöntemine karşı bir güvensizlik oluşmuştur. İnsan anatomisini bilmeyen kişilerin, tedaviye kalkışması toplum tarafından etkinliği konusunda daima şüphe ile bakılmış bir tedavi yöntemi olmasına neden olmuştur.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst