1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ve beklenen son!

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Ve beklenen son!
  [​IMG]

  ABD İçişleri Bakanlığı, kutup ayılarının "tehdit altındaki türler" listesine alınmasına karar verdi. İçişleri Bakanı Dirk Kempthorne, küresel ısınmanın neden olduğu Arktik deniz buzları seviyesindeki azalma sebebiyle, kutup ayılarının da "tehdit altındaki türler" sınıfına alınarak korunmasına karar verdiklerini açıkladı. Kempthorne, bu kararın, "kutup ayılarının da yakın gelecekte, nesli tükenme tehlikesi altında olan türler içine gireceği" anlamına geldiğini kaydetti. ABD'nin, "Tehlike altındaki türler" (Endangered Species Act) yasasına göre türler, "tehdit altındakiler" ve "nesli tükenme tehlikesi altındakiler" olarak iki farklı seviyede listeye alınıyor. Başta Grönland ve Norveç olmak üzere Alaska, Kanada ve Rusya'da yaşayan kutup ayılarının sayıları, küresel ısınmanın yanı sıra, çevre kirliliği ve yanlış avlanma nedeniyle de azalıyor.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  yaşayan kutup ayılarının sayıları, küresel ısınmanın yanı sıra, çevre kirliliği ve yanlış avlanma nedeniyle de azalıyor....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş