Vajenden Ses Gelmesi

Nehir

Nehir

Admin
Bu durum sıklıkla vajinal doğum yapmış, değişik derecelerde vajinal genişlemesi olan hastalarda görülmektedir. İngilizce literatürde “vaginal winding” diye geçmektedir.

Hasta durumdan çok rahatsız ise ve hekimin güvenini kazanmışsa hekime söylemektedir. Hekim eğer uygun bir dille muayene sırasında sormazsa hasta sorunuyla yaşamaktadır. Vajenden ses gelmesi 2 şekilde olmaktadır.

1. Cinsel ilişki sırasında rahatsız edici bir ses oluşmaktadır

2. Bedenini hareket ettirdiği işlerde oluşmaktadır (Namaz kılma, yerden bir şey alma)

Bu durumda vajinal muayene hekim tarafından iyi değerlendirilmelidir. Vajeni düzeltme cerrahisi doğru yapılırsa bu ses ortadan kalkmaktadır.
 
I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
Bir çok bayan cinsel ilişki sırasında vajinadan ses gelmesinden rahatsız olmuştur. Sadece cinsel durumda degil ibadet hayatımızıda etkileyebilir. Güvenilir bir hekime başvurmak gerekir.
 
Nursena

Nursena

Admin
Operasyon gerekliymiş bende bir kaç neden operasyon olunmalı sorusuna yanıt buldum.

Vajen estetiği kişilerde cinsel isteği, cinsel özgüveni ve doyumu arttırabilir mi?
Klinik gözlemlerimize göre Evet. Hera Kadın Sağlığı Merkezi'ne gelen ve vajina estetiği yaptırmak isteyen bayanların pek çoğunun yakınmalarını ve neden bu operasyona gerek duyduklarını sorguladığımda;
Kendi cinsel organından utanıp cinsel ilişkide rahat hissedememe, hatta bu nedenle cinsel ilişkiden kaçınma ve halen bakire olmasını bile bu probleme bağlama
Bikini, tight ve dar pantolonları rahatça giyememe
Mesleğinde rahat çalışamama (Mankenlik gibi)
İlişki sırasında cinsel organının yapısından ötürü karşı taraftan utanıp kendini verememe ve bu nedenle yeterince haz yaşayamama
Doğum / doğumlar sonrası vajenin aşırı genişlemesi ve penisi yeterince kavrayamaması sonrasında haz alamama (bu durumun sıkıntısı özellikle erkek partnerler tarafından dile getirilmekte)
İlişki sırasında vajinadan gelen bir takım seslerin hoşnutsuzluk yaratması, konsantrasyonu bozması
İlişkide penetrasyon (birleşme) sırasında iç dudakların içeri çekilerek acı hissetme gibi durumlara sebebiyet vermesi gibi daha pek çok durumlarla karşılaşmaktayım.

Tüm bu nedenlerle; vajen estetiği bu problemlerin ortadan kalkışı ile kişinin kendine özgüvenini yükselterek cinsel ilişkide konsantrasyonu, hazzı ve tatmini arttırmaktadır. Aynı zamanda sıkı pantolon veya tight giyme, havuz veya denize girme gibi sosyal ortamlarda da rahatlık sağlamaktadır.
 
Murat

Murat

Yönetici
Operasyon gerektigi kesin bir durum. Doğru hekimi seçmek gerekiyor.
 
Üst