Unutkanlık İçin Yapılması Gerekenler

D

denizfeneri

Yeni Üye
Unutkanlık bir sinir sitemi hastalığı olarak bilinmektedir. Bu hastalık tedavisi için kimi zaman yaşlılık hastalığı dense bile günümüzde gençlerde de sık sık karşılaşılan bir hastalık olarak bilinmektedir. Unutkanlık için genç yaşta başlaması durumunda yaşlılık dönemine girmeden Alzheimer hastalığı ile karşılaşabileceğiniz söylenmektedir. Unutkanlık için bitkilerle hazırlanan bazı kürlerin sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri olabilmektedir. Bu bitkisel kürleri denediğiniz halde unutkanlık sorununuza çözüm bulamazsanız bir uzmana danışarak tedavi görmeye başlamanız gerekmektedir.
Unutkanlık İçin Kullanabileceğiniz Bitkisel Kür Tarifi:
3 adet kivi
1 demet maydanoz
5 limon
Yarım demet nane
2 havuç
Maydanoz, kivi, nane ve havuç blender yardımıyla suları sıkılarak karışım elde edilir. Ardından 5 limonda sıkılarak bu karışıma ilave edilir. Bu karışım güzelce karıştırılarak buzdolabında 24 saat saklanır. Her gün 1 su bardağı bu bitkisel karışımdan içmek unutkanlığınıza iyi gelecektir.
Kimi zamanda stresli zamanlarınızın yoğunluğu ile karşı karşıya kalırsınız. Bu zaman dilimlerinde de unutkanlık problemi ile sık sık karşılaşırsınız.
Stresli zamanlarda unutkanlığınız için çözüm bulabileceğiniz bitkisel kür:
Malzemeler:2 diş sarımsak, 10 tane limon suyu, yarım demet fesleğen, yarım demet nane, 1 demet maydanoz
Bu malzemelerin hepsi yıkanıp küçük küçük parçalara ayrılarak tabağın üzerine konulur. 10 tane limonun suyu bu malzemelerin üzerinde gezdirilir. Hazırlanan bu karışım gece hazırladığınız zaman sabaha kadar dolapta saklamanız gerekecektir. Bu karışımdan her gün yemeklerden önce 1 yemek kaşığı yemeniz durumunda strese bağlı unutkanlık durumunuzda düzelme olduğunu fark edebileceksiniz.
 
Üst