Ünlülerin Bu fotoğrafları kendilerinde bile yok!

yosun

yosun

Süper Yönetici

Türk magazin basınının efsane dergisi Hafta Sonu, 41. yaşında geniş arşivini halka açtı! Bir zamanlar manşetleri süsleyen yıldızların bu fotoğrafları kendi albümlerinde bile yok!.. Buyrun magazin tarihinde nostaljik bir yolculuğa çıkalım...

ADNAN ŞENSES – İZZET GÜNAY – EMEL SAYIN – SADRİ ALIŞIK – ROMALI PERİHAN – AYHAN IŞIK – KARTAL TİBET (soldan sağa)- Sinema ve sahne dünyasının ünlü isimleri belki de bir daha bir araya gelemeyecekleri bir gecede (1970’li yıllar)GÖNÜL YAZAR-DURUL GENCE-AJDA PEKKAN- Dönemin (60’lar) ünlü müzisyeni Durul Gence’nin bir yanında Gönül Yazar, diğer yanında Ajda Pekkan var. Pekkan, müzikte Gence’nin desteğini almıştı.AJDA PEKKAN – GÜNDÜZ KILIÇ – METİN OKTAY- 1960’lı yılların ünlü futbolcusu Taçsız Kral Metin Oktay ve ünlü futbol adamı Gündüz Kılıç ile o dönemin sinema ve müzikte yeni yeni parlayan yıldızı Ajda Pekkan bir davette bir aradalar.FİKRET HAKAN-HÜLYA KOÇYİĞİT-GÜLŞAH SOYDAN- Günümüzde yuvasını kurmuş, anne olmuş ve de kayınvalideliğe hazırlanan Gülşah Koçyiğit Alkoçlar, annesi Hülya Koçyiğit ve Fikret Hakan’la aynı filmde buluşmuştu. ‘Gülşah Küçük Anne’ sinemalarda büyük ilgi görmüştü.HÜLYA KOÇYİĞİT-FARAH DİBA- İran Şahı Rıza Pehlevi’nin eşi Farah Diba, Türk sinemasının ünlü yıldızı Hülya Koçyiğit’le bir arada. O zamanlar Humeyni dönemi henüz çok uzaklarda.
AJDA PEKKAN- Pop müziğimizin ikonu, süper starı Ajda Pekkan… Her zaman bakımlı, her haliyle güzel…ZEKİ MÜREN- Sahnede pek çok yeniliği uygulayan Zeki Müren, pelerin ve mini etekli olarak verdiği yaz konserlerinde, zaman zaman hayranlarıyla kucaklaşırdı.Günlük hayatta 'aykırı' insanlara pek de hoşgörü göstermeyen Türk halkı Zeki Müren'i ilk tanıdığı günden beri çok sevdi.YILMAZ GÜNEY – NEBAHAT ÇEHRE- O dönemin olay aşkı ve olay evliliği, Yılmaz Güney ile Nebahat Çehre’nin nikâh masasında buluştuğu an… Ne var ki bu mutluluk fazla uzun sürmedi ve bir süre sonra yine olaylı bir şekilde ayrıldılar (30 OCAK 1967)SALİH GÜNEY - KUZEY VARGIN- Yıl, 1968... Kendisine kafa atan Salih Güney’i bıçaklayan Kuzey Vargın, 1973’e kadar hapiste kaldı. O yıl genel afla özgürlüğüne kavuştu. Bu olayın duruşmasından ilginç bir enstantane. Salih Güney ifade veriyor, Kuzey Vargın sanık sandalyesinde.SEZEN AKSU- Pop müziğimizin ‘Minik Serçe’si Sezen Aksu, lise yıllarında arkadaşlarıyla birlikte... Gözlerinde siyah gözlükleri ve eli cebinde. Aklında ise dersler değil, müzik var. Aksu’nun İzmir’deki belediye otobüslerinde bağıra çağıra şarkılar söylediği yıllar.EMEL YILDIZ-FATMA GİRİK- Emel Yıldız (Panter Emel) ile Fatma Girik Karamgümrük, Fatih’ten arkadaşlar. Emel Yıldız, Karagümrük’te komşu olduğu Türkan Şoray’ı rol aldığı filmin setine götürerek sinemaya kazandıran kişi. Yıldız, figüranlık yapan Girik’e de yardımcı oldu.FATMA GİRİK- Bir dönem sadece rol kabiliyeti, yeteneği, sinemadaki Erkek Fato’luğuyla değil, aslında bikinili görüntüleri de vardı Fatma Girik’in... Yine böyle bir günde Fato özgürce, deniz kıyısında bikinisiyle koşuyor. Ancak İstanbul’un denizi o zamanlar şimdikinden çok daha temizdi.EMEL SAYIN-MÜJDAT GEZEN- Emel Sayın sahneye çıkmak için kulis odasından ayrılırken, kulağına bir fıkra anlatarak ona moral veren kişi Müjdat Gezen’den başkası değil.GÜLŞEN BUBİKOĞLU-Sinemamızın ‘Hırçın Kız’ı Gülşen Bubikoğlu, şimdilerde pek sesi soluğu çıkmasa da bir dönemin aranılan yıldız oyuncularından birisiydi.AYHAN IŞIK - AJDA PEKKAN- Ayhan Işık ve Ajda Pekkan, siyah-beyaz çekilen bir Türk filminde bir arada. Pekkan, o dönem Ayhan Işık hayranı olduğunu gizlemiyordu.GÖLBAŞI SİNEMASI- Bu ne ekmek kuyruğu, ne benzin kuyruğu… Bu sinema kuyruğu… 60’lı yılların başı. Turgut Özatay ve Aysel Tanju’nun başrolünü oynadığı ‘Hancı’ filmi, Ankara Gölbaşı Sineması’nda kapalı gişe gösteriliyor. Biletler karaborsada.TEOMAN- Bu fotoğraf, rock müziğin sevilen ismi Teoman’ın sünnet olduğu gün çekildi.
 
I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
Gülşen Bubikoğlunun eski resimleride çok güzel bunun yanı sıra nebahat çehre eski fotoğraflarınıda görmek sevindirdi.
 
P

pamukelf

Yeni Üye
gülşen bubikoğlu' nun vücudu kocaman kafası küçücük.......:))))))))))))))
paylaşımın için çok teşekkürler........
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Okadar zaman gecmis ki neredeyse taniyamiyoruz bile bu resimlere bakarken artik. Eskisi gibi efsaneler yetismiyor turk televizyonlarinda.
 
Üst