1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Uluslararası İstanbul Film Festivali 2012

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında herelda tarafından paylaşıldı.

 1. h

  herelda Yeni Üye

  31. Uluslararası İstanbul Film Festivali,
  2012 Uluslararası İstanbul Film Festivali,
  31.Uluslararası İstanbul Film Festivali Türk Filmleri Başvuruları


  [​IMG]
  Geçtigimiz sene yapılan festivale katılma şartları ve tarihlere göz atalım, bu sene için bize fikir verecektir. 2012 Yılımım Festival tarihi belli olunca konuda belirtilecektir.  2 - 17 Nisan 2011 tarihlerinde yapılacak olan 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali, Türk filmleri başvurularını kabul etmeye başladı.
  Festivalde Türk Sineması 2010-2011 bölümünde Ulusal Altın Lale Yarışması, Yeni Türk Sineması ve Belgeseller başlıkları altında yer alacak filmler için başvurabilirsiniz.

  Uluslararası İstanbul Film Festivali Ulusal Altın Lale Yarışması’na uzun metrajlı kurmaca filmlerin yanısıra, son iki yıldır olduğu gibi uzun metrajlı belgesel ve animasyon filmler de başvurabilecek.

  Ulusal Yarışma’da para ödüllerinin miktarları Festivalin 30. yılında artırıldı. Ulusal Yarışma jürisinin seçeceği En İyi Film’e Kültür ve Turizm Bakanlığı ödül olarak 150.000 TL, En İyi Yönetmen’e 50.000 TL, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu’ya ise 10.000 er TL verecek. Üstün başarı gösteren bir kişiye verilen Jüri Özel Ödülü, 30.000 TL değerinde olacak. FIPRESCI ödülünü kazanan filmin yönetmenine Efes Pilsen bir sonraki filminde kullanılmak üzere 30.000 USD değerinde para ödülü veriyor.

  Festivale başvurmak için danışma kurulu üyelerine verilmek üzere filminizin beş adet DVD’si ile doldurduğunuz başvuru formunu aşağıdaki adreste bulunan festival bürosuna yollamanız yeterli.

  Başvurular için son tarih: 4 Şubat 2011 Cuma

  Uluslararası İstanbul Film Festivali
  İstanbul Kültür Sanat Vakfı
  Sadi Konuralp Cd. No. 5
  Şişhane 34433 İstanbul

  Başvuru formu için tıklayınız
  Yönetmelikler
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  İstanbul Film Festivaline gitmek lazım çok keyifli oluyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş