Türkiye'de Keşfedilmemiş Yerler

  • Konbuyu başlatan elnur
  • Başlangıç tarihi
elnur

elnur

Yeni Üye
Türkiye sınırları içerisinde gezmek istiyorsanız ve keşfedilmemiş yerleri görmek istiyorsanız sizler için önereceğim yerleri görmek için bu yaz tatil planı yapmak için harekete geçebilirsiniz.

çatı koyu 1.JPG


Sadece denizden ulaşılabilen Büyük Çatı Koyu'nu görmeye ne dersiniz? Gökova Körfezi'nden ulaşım gerçekleştireceğiniz bu koy aynı anda bir iki tekne alabilmektedir. Koyun çevresinde yer alan çam ve günlük ağaçları muhteşem yürüyüş alanları oluşturmaktadır.

12754_100426110728_6.JPG


Güneşin en güzel battığı yer olan Ortakent-Yahşi 'i görmeye ne dersiniz? Bodrum Yarımadası'nın batısında kalan bu köyü gördüğünüz zaman bayılacaksınız.

sovalye-island-west.jpg

Fethiye Körfezi'ni koruyan Şövalye Adası'da en beğenilen gezilip görülecek yerler listesinde yer almaktadır. Patika yürüyüş yolları, suya batmış evleri, şehir duvarı etrafında yapılabilen kano gezileri, Haçlı Seferi dönemi kalıntıları ile bu ada gezilmesi gereken güzel bir adadır.

ef8543c0_1.jpg


İzmir'in en küçük ilçesi olan Karaburun birçok koyu ve doğası ile gezdiğiniz zaman büyülenebileceğiniz bir ilçedir. Bu ilçenin ulaşım sorununun olması fark edilmemesinin nedenleri arasında yer almaktadır.

56141699-0496-4df0-8f1a-bbabb1faa85c.jpg


Fethiye'nin 3 km dışında yer alan günlük ağaçları ile çevrili Katrancı Adası'nın kuzeyinde yer alan Küçük Kargı Koyu dalmayı sevenlerin vazgeçilmezi olacaktır. Meltem rüzgarlarının estiği bu koyda yer alan günlük ağaçları güzel koku yaymaktadır. Kampçılar ve piknik yapmayı sevenler bu koyda son derece kaliteli zaman geçirebilirler.

b905fd26_1.jpg


Batı Karadeniz'in en güzel koylarından biri olan Gideros koyu Kastamonu il sınırı içerisinde yer almaktadır. Çevresi dik dağlarla çevrili bu koy sakin suda yüzmeyi sevenler için son derece ideal bir koydur.
 
Üst