Trafik İşaretlerinin İnsan Hayatındaki Önemi Nedir?

  • Konbuyu başlatan dilek öğretmen
  • Başlangıç tarihi
D

dilek öğretmen

Yeni Üye
Trafik İşaretlerinin insan hayatındaki önemi
Trafik İşaretlerinin önemi hakkında bilgi
Trafik işaretleri insan hayatında neden önemlidir?

Trafik İşaretleri ve önemi:


Trafik ortamında sürekli hareket halinde olan, bu hareketleriyle birbirlerini etkileyen araçlar ve insanlar birbirleri için çok önemlidir. Birbirlerinin nasıl hareket edeceğini, belli bir yerde nasıl davranabileceğini tahmin edebilmek isterler. Acaba bu yolda dönüş yapar mı? Durabilir mi? Sağa mı dönecek? Neden yavaşladı?

Trafik işaretleri bizim için önemli olabilecek bu tür soruları doğru cevaplamamızı sağlarlar. “Kırmızı ışık yandı, şimdi tüm araçlar duracak sağa sinyal veren araç birazdan yavaşlayacak ve ilerideki kavşaktan sağa dönecek gibi.
Bu işaretler sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz. Trafik işaretlerine uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir.
Trafik işaretleri, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir. Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir
 
M

Muhibbi

Yeni Üye
Onlar olmasa Trafık Polıslerının işi çok zor olurdu tehlıkeyı azaltmış oluyor hem de kaza oranı düşüyor ıyı kı var yanı
 
Üst