toplatılan mamalar

D

denizz

Yeni Üye
toplatılan mamalar
haywan sahipleri lütfen dikkat alttaki mamalar amerikada toplatılmıs ama listede ülkemizde de satılanlar war dikkat edin lütfen

mamalar amerikada toplatılmıs ama iclerinde ülkemizde de satılanlar war, bilginiz olsun

Amerika'da Mamalar Toplatılıyor

Kuzey Amerika'da yaşanan çok sayıda kedi ve köpek ölümlerinden sonra, 60 milyon paket konserve mama piyasadan toplatıldı.

Toplatılan ürünlerin üretimini yapan ve aralarında Procter & Gamble'nin de bulunduğu Kuzey Amerikada'ki 20 kadar perakendeciye kedi ve köpek maması üretimi yapan Menü Food's yetkilileri, şikayetlerin sadece konserve ve poşet mama olarak tanımlanan ıslak mama grubundan bazı ürünlerden kaynaklandığını belirtti. Yetkililer ürünlerin piyasaya sürülmeden önce detaylı testlerden geçirildiğini ve denekler üzerinde yapılan testlerde bu tür şikayetlerin görülmediğini de söyledi.

Şirket başkanı Paul Handerson yaşanılan ölüm olaylarının nedeninin mamalar olduğundan % 100 emin olmadıklarını ancak mamaların üretiminde protein kaynağı olarak kullanılan buğdayın yeni bir tedarikçiden sağlandığını ve buna bağlı bir sorun olma ihtimaline karşı ürünlerin tedbir olarak piyasadan toplatıldığını ifade etti.

Ülkemizde de satılan Eukanuba ve Iams gibi markaların üretimini yapan Menü Food's ve Procter & Gamble den yapılan açıklamaya göre 3 Kasım ve 6 Mart 2007 tarihleri arasında Amerika, Kanada ve Meksika'da bulunan fabrikalarda üretilmiş olan 3 oz, 5.5 oz, 6 oz ve 13.2 oz köpek konservelerinin yanı sıra 3 oz ve 5.3 oz kedi konservelerinin tümünün toplatıldığını açıkladı.

Amerika' da ve Kanada da bulunan fabrikalarında yılda 1 milyondan fazla konserve ve ıslak mama üretimi yapan Menu Food's yetkilileri, toplatılan mamaların değerinin 26 - 34 milyon Kanada Doları olduğunu belirttiler.

Yaşanılan olaylar üzerine FDA denetçileri tarafından da araştırmalar başlatıldı. Toplatılan kedi ve köpek mama markaları ise şöyle,

Toplatılan Kedi Mamaları

Americas Choice, Preferred Pets, Authority, Best Choice, Companion, Compliments, Demoulas Market Basket, Fine Feline Cat, Shep Dog, Food Lion, Foodtow, Giant Companion, Good n Meaty, Hannaford, Hill Country Far, Hy-Vee, Key Food, Laura Lynn, Li'l Red, Loving Meals, Main Choice, Nutriplan, Nutro Max Gourmet Classics, Nutro Natural Choice, Paws, Presidents Choice, Price Chopper, Priority, Save-A-Lot, Schnucks, Sophistacat, Special Kitty, Springfield Pride, Sprout, Total Pet, My True Friend, Wegmans, Western Family, White Rose, Winn Dixie.

Toplatılan Köpek Mamaları

America's Choice, Preferred Pets, Authority, Award, Best Choice, Big Bet, Big Red, Bloom, Bruiser, Cadillac, Companion, Demoulas Market Basket, Fine Feline Cat, Shep Dog, Food Lion, Giant Companion, Great Choice, Hannaford, Hill Country Fare, Hy-Vee, Key Food, Laura Lynn, Loving Meals, Main Choice, Mixables, Nutriplan, Nutro Max, Nutro Natural Choice, Nutro, Ol'Roy, Paws, Pet Essentials, Pet Pride, President's Choice, Price Chopper, Priority, Publix, Roche Bros, Save-A-Lot, Schnucks, Springsfield Pride, Sprout, Stater Bros, Total Pet, My True Friend, Western Family, White Rose, Winn Dixie ve Your Pet.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Disardan mama alirken dikkat etmek lazim, ne oldugunu bilinmedik mamalar mevcut piyasalarda. Iyice arastirmak gerekiyor markasini, besinini vb.
 
Üst