Tırnak Çekimi Nasıl Yapılır ?

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Tırnak Batığı Nasıl tedavi Edilir ? ,
Tırnak Nasıl çekilir ? , Tırnaktaki Batık Nasıl Çekilir ?


TIRNAK PROBLEMLERİ TEDAVİLERİ
Bütün yükümüzü taşıyan ayaklarımızın sağlığı önemlidir. Tırnak sağlığımızda ayak sağlığımızın önemli bir parçasıdır. Son derece acı veren tırnak batıkları yaşam kalitemizi önemli ölçüde etkiler.


En çok ayak başparmaklarda olmakla beraber tüm tırnaklarda batık gelişebilir. Ayak tırnağının kendi özel yapısından kaynaklanan bu problem; yanlış ayakkabı seçimiylede gelişebilir.


Batığın birçok sebebi var
Sivri uçlu ayakkabılar giyinmek tırnaklarda batık gelişimini kolaylaştırabilir. Tırnak mantarı gibi bazı tırnak hastalıklarının tırnakta oluşturduğu şekil bozuklukları, tırnakta kalınlaşmalar, tırnakların hatalı ve çok dibinden kesilmesi, travmalar, gebelik dönemi; batık gelişmesinin diğer sebepleri arasındadır.


Tırnak batıklarında en büyük sorun ızdırap veren ağrıdır. Bu ağrı bazen kişinin yaşam kalitesini ciddi boyutta etkiler.
Günlük yaşamında, iş yaşamında, gece uyurken ağrı sorun yaratabilir. Aynı zamanda batık tırnak, tırnak yatağında enfeksiyon gelişimine ve tırnaklarda daha kolay mantar oluşumuna da zemin hazırlar.


Batık tırnaklar özellikle kadınlarda ağrının yanısıra; estetik görünümü de bozduğu için istedikleri ayakkabıyı giyinmelerine de engel olur.


Tırnağın yumuşak dokuya batmasındaki temel sebep olan tırnağı uzatan kök ordan uzaklaştırılmadıkça yapılan tüm geçici işlemler sonuç vermeyecektir.


Çözüm basit

Kesin çözüm; son derece basit ve efektiftir. Sadece batık olan kısımın çıkarılması ile sorun çözümlenir.
Batık olan kısım lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra tırnak yatağı ile birlikte ince bir şerit halinde çıkarılır.
Sadece batığı oluşturan ve onu uzatan yatak, yani kök kısım törpülenerek yeniden batık tırnak oluşması da önlenmiş olur.


Son derece efektif olan bu işlemle batık tırnak tedavi edilir. İşlem çok kısa sürede tamamlanır.
İşlem sonrası istirahat gerekli değil
İşlem sonrasında herhangi bir istirahat dönemi gerekli değildir, aksine hasta batık olan kısım artık çıkarıldığı için rahatlamıştır ve hemen günlük yaşamına ve iş hayatına dönebilir.
Enfeksiyon gelişim riskini önlemek için gerek görülürse kısa süreli sistemik antibiyotik veya topikal olarak uygulanabilecek kremlerle tedavi tamamlanmış, hasta sağlığına kavuşmuş olur.
 
Murat

Murat

Yönetici
Çin işkencesi gibi oluyor ne bileyim tırnak çektirmek bana korkunç geliyor.
 
Üst