Ter Kokusu Nasıl Önlenir ?

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Ter Kokusu Nasıl Giderilir ? , Ter Kokusu Nasıl Oluşur? ,
Terleme için Bitkisel Çözüm ,
Ter Kokusu Nasıl Geçer ? ,
Ter Kokusu Nasıl Önlenir ? ,
Ter Kokusu Nasıl Yok Edilir ? ,


Yaz ayları geldi çattı...Peki ya ter meseleri...Özellikle koltuk altlarımız çok terler bunu önlemek için elimize geçen deodorant parfüm her şeyi süreriz...Bakalım koltuk altı terlemesini nasıl önleyebiliriz....


Ter Kokusu Nasıl Oluşur?


Terlemek; vücudun doğal salgılarından biridir ve kokmaz. Kötü kokuya neden olan ise bakterilerdir. Bakteriler kirli ve nemli ortamda kolayca çoğalabilir ve nefes almamayı dileyecek kadar kötü ter kokusunun ortaya çıkmasına sebep olabilirler. Ter kokusunu önlemek için birinci kural temizliktir. Her gün duş almalı; vaktiniz yoksa koltuk altlarınızı bol sabunla yıkayıp bakterilerden arındırmanız gerekir. Temizlik işlemini tamamladıktan sonra pudralı deodorant ya da ter kokusunu önleyici ürünler kullanabilirsiniz. Unutmayın: bu tür ürünler mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır aksi halde ter kokusu daha çekilmez hale gelebilir.Ter Kokusu Nasıl Önlenir?


Koltuk altlarında bulunan tüyler; kötü ter kokusuna zemin hazırlar. Terin kötü kokması için bu bölgedeki tüyleri uzatmadan alın. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon, ağda, jilet ya da tüy dökücü krem tercih edebilirsiniz. Ofiste ya da evin dışında ter kokusunu önlemek ve terlediğinizi hissettiğiniz anda önlem almak için yanınızda mutlaka küçük boy deodorant ve ıslak mendil bulundurun. Eğer hazırlıksız yakalanırsanız; en yakındaki tuvalete gidip koltuk altlarınızı sabunlu suyla yıkayıp iyice kurulayın.

Baharatlı, yağlı yiyecekler ter kokusunu doğrudan etkiler. Özellikle yaz mevsiminde bu tür yiyecekler tüketmekten kaçının. Pastırma yediğinizde günlerce kurtulamadığınız ter kokusunu hatırlayın: anlatabiliyoruz değil mi? Gün içinde farkında olmasanız bile ter, kıyafetlerinize siner. Akşam kıyafetlerinizi kokladığınızda belki burnunuza herhangi rahatsızlık verici bir koku gelmeyebilir fakat aynı kıyafeti ertesi gün giydiğinizde terlemeye başladığınız az kötü koku etrafa yayılmaya başlayacaktır. Bu nedenle kıyafetlerinizi günlük olarak değiştirmelisiniz.


Terleme için Bitkisel Çözüm


Ter kokusunu önlemek için bitkisel çözümlerden de faydalanabilirsiniz. Limon, içeriğindeki mikrop öldürücü maddeler sayesinde kötü ter kokusunu ve aşırı terlemeyi yok eder. Koltuk altlarınızı sabunlu suyla temizledikten sonra bir parça pamuğun üzerine limon suyu damlatıp sürün. Bu yöntem aynı zamanda koltuk altı kararmasını da önleyecektir.

Sosyal Sorumluluk Uyarısı!

Lütfen bu yazıyı Facebook, Twitter gibi tüm sosyal ağlarda paylaşın ve olabildiğince çok insana ulaştırın, okumalarını sağlayın. Belki bu sayede berbat kokuları nedeniyle nefes almamıza kast eden insan sayısını azaltabiliriz. Bunu gerçek bir sosyal sorumluluk davranışı olarak görün ve paylaşın!
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Eline saglik Göksel abi terleme olayi ile ilgili bizlere cok guzel ve faydali bilgi aktariminda bulunmussun. Yaz aylarinda cok ihtiyaci olacaktir insanlarin bu konu icin, ve bircok insanin sorun yasadigi bir mesele oldugunu dusunuyorum özellikle yaz mevsiminde.
 
Üst