Temiz Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Konbuyu başlatan Küçük Tırtıl
  • Başlangıç tarihi
Küçük Tırtıl

Küçük Tırtıl

Yeni Üye
Beden temizliği içinde bulunduğumuz hayatın akışında herkes tarafından incelenen ve önem verilen durumlar arasında yer almaktadır. Beden temizliği genel olarak vücut dış temizliği, vücut iç temizliği ve kıyafet temizliği olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Vücudun dış temizliği bütün organlarımızı dış etkenlerden koruyacak şekilde temiz tutmak anlamı taşımaktadır. Bu temizlik işlemini periyodik olarak gün içerisinde en az 3 kere gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce ağız temizliği ve dişlerin bakımını gerçekleştirme olmazsa olmazsa temizlik aşamnalrı arasında yer almaktadır. Haftada en az 2 kere banyo yapma ve tüm vücudu kirlerden arındırma işlemi de mutlaka yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Tırnakların kesimi, saçların bakımı ve zamanında kesimi, traş olma, vücut kıllarından arınma gibi işlemleri zamanında gerçekleştirmek gerekmektedir.

Vücudun iç temizliği de iç organlarımıza zarar verecek yiyecek ve içeceklerden uzak durarak gerçekleştirilebilir. Çok yemekten kaçınma; zararlı yiyecek ve içecek tüketimlerinde bulunma; sigara ve alkol kullanma; kahve ve oyun salonlarında vakit geçirme vücudunun iç temizliğini önemsemeyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Elbise temizliği de giysilerimizin daima temiz tutulması ile gerçekleşir. Kirlenen kıyafetlerimizi hemen değiştirmeliyiz. Temiz kıyafet demek yeni kıyafet demek değildir. Bu konuda da müsrifliğe kaçılmamalıdır. Giysilerimizi temiz ve düzenli kullanmalı; israftan kaçınmalıyıız.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Cok önemli bir noktaya deginilmis, tebrik ve tesekkur ederim. Bu tur seylere dikkatli olmamiz lazim temiz olmak genel olarak önemli.
 
Üst