1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tekirdağ Nüfusu 2012'de kaçtır

Konu, 'Türkiyem ve Şehirlerimiz' kısmında Elma tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Elma Yeni Üye

  2012 Tekirdağ Nüfusu Kaçtır,  2012 Tekirdağ Nüfusu Nedir,  2012'de yapılan adrese göre, Tekirdağ ilimizin Nüfusu; 829.873

  Tekirdağ Türkiye'nin Kuzeybatısında Marmara Denizinin kuzeyinde tamamı Trakya topraklarında yer alan üç ilden biri ayrıca Türkiye’de iki denize kıyısı olan altı ilden biridir. 6.313 km² yüzölçümüne sahip İI doğudan İstanbul kuzeyden Kırklareli batıdan Edirne güney-batıdan Çanakkale güneyden Marmara Denizi ile çevrilidir. Kuzeydoğudan Karadeniz 'e 25 km’lik bir kıyısı vardır.

  Sıcaklık ortalamaları ve genel nemlilik indisleri göz önüne alınırsa Tekirdağ ili iklimi ılıman yarı nemli olarak nitelenir. Kıyı kesiminden iç kesimlere girildikçe denizden uzaklığın ve yükseltinin etkisiyle Sıcaklık ve yağış değerlerinde küçük farklılaşmalar görülür.

  [​IMG]

  Marmara Denizi kıyısı boyunca yaz mevsimi Sıcak ve kurak kış mevsimi ise ılık ve yağışlı geçen Akdeniz ikliminin özellikleri görülür. Ancak Karadeniz ikliminin etkisiyle yaz kuraklığı hafiflemiştir. Kış mevsiminde kar yağışları olağandır. İç kesimlere girildikçe yaz mevsimi daha kurak kış mevsimi daha soğuk geçen yarı karasal iklim özellikleri belirginleşir.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  1 Milyona ulaşacak neredeyse aslında yaşanası bir şehirdir Edirne.
   
 3. B

  Bengü Yeni Üye

  tekirdağ muhteşem bir şehir orada yaşamak isterdim
   
 4. M

  Misafir Misafir

  güzel tekirdağım benim.
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Orada yasayan bir akrabam vardi bi ara, cok uzun zaman önce bende bulunmustum guzel bir yer.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş