Süt İle İlgili Bilinmeyenler

D

denizfeneri

Yeni Üye
Süt çok sağlıklı bir içecek olarak hayatımızda yer almaktadır. Özellikle çocuklarımıza sık aralıklarla süt içirerek kemiklerinin daha güçlü olabilmesine destek olmaktayız. Bu mucizevi içecekle ayrıca peynir, yoğurt, ayran gibi sağlıklı ürünler elde ederek tüketmekteyiz. Vücudumuz için gerekli olan yağ, protein ve karbonhidratı bize sunan bu içecek aslında her gün tüketilmelidir. Mineral, fosfor, kalsiyım bakımından oldukça zengin bileşenlere sahiptir.

Yetişkin bireyler günlük ortalama 200- 600 ml tüketmelidirler. Çocuklar, menapoz dönemindeki kadınlar ve hamile bayanlar ise günlük 600- 800 ml arasında mutlaka tüketmelidirler.

Kalsiyum eksikliği, tırnak kırılması, kemik erimesi, dişlerdeki zayıflıklar, uyku düzensizliği, kas ağrı ve krampları gibi sorunların önüne geçen sütü her gün tükettiğiniz müddetçe bu sorunlarla karşılaşma olasılığınız azalmaktadır.

Süt ayrıca zayıflamaya da yardımcı olan bir içecektir. Özellikle bel çevresi yağlardan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle sıcak süt tüketiminde bulunarak zayıflama arzunuzu hızlandırabilirsiniz.

Süt alırken pastorize süt alımını tercih ederek sütte var olan mükropların öldürülmüş şekilde size sunulması ile sunulan içecek tüketimi gerçekleştirmiş olursunuz.
 
Murat

Murat

Yönetici
Süt tüketimine özen göstermek gerekiyor, bazılarında aşırı gaz yapmasına rağmen tüketmeyi ihmal etmemek gerekiyor.
 
Üst