Sünnetten Sonra Karşılaşılabilecek Sıkıntılar Nelerdir?

Masal Perisi

Masal Perisi

Yeni Üye
Sünnet erkek çocuğu sahibi olan ebeveynlerin ve çocukların erkekliğe ilk adım attıkları olay olduğu için büyük önemi olan bir durumdur. Kimi zaman sorunsuz bir sünnet dönemi yaşanabildiği gibi kimi zaman sorun yaşadığınız durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

*Sünnetten iki üç saat sonra geçici ağrı durumları olabilir. Çocuğunuzun ağrısı olduğu zaman ona ağrı kesici vermelisiniz. Ağrı geçmezse bir fincan zeytinyağını ısıtıp soğutunuz. Bir çay kaşığı yardımı ile sünnet bölgesine dökmelisiniz.

*Sargı çok sert olursa pipi başı morarabilir; bu durumda doktorunuza haber vermelisiniz. Ayrıca bu sargı 24 saat içinde çıkarılmalıdır.

*Nadiren kanama durumları ile karşılaşabilirsiniz. Kanama durumunda doktorunuza haber vermelisiniz. Ancak sargıda görülen birkaç damla kanı kanama durumu oluşumu olarak algılamamalısınız. Kanama durumunda aşırı ağlama ve tuvalete girme durumlarında da kanama görülebilmektedir.

*Şişman çocuklarda sünnet olduktan sonra yarım sünnetli ya da hiç sünnet olmamış gibi görünebilirler. Bu durumda tedirgin iseniz doktorunuza başvurmalısınız. Kesinlikle sünnetsiz görünüyor diye tekrar kestirmeye kalkmamalısınız.

*Pipinin vücut içine kaçtığı durumlarda pipi içeri dışarı doğru hareket ettirilerek yara iyileşene kadar aynı işlem uygulaması gerçekleştirilmelidir. Yoksa yara iyileşeceğine yara bölgesinde daralama meydana gelebilmektedir.

*Sünnet sonrasında pipi başında hassaslaşma meydana gelebilir. Bu durum son derece normaldir. Paniklememelisiniz.
 
Üst