Soğuk su ile selülite son

B

bilir

Yeni Üye


Selülitsiz bir yaz geçirmek için harekete geçin. Bol su içmek ve uzun yürüyüşlere ek olarak sabah-akşam soğuk duşun altında keselenmek sizi kader zannettiğiniz portakal görünümünden kurtaracak!Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermotoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan Şendur selülitle mücadelede 2008 stratejilerini anlattı.Neler selülit yapar?

Hareketsiz bir yaşam biçimi ve bazı dolaşım hastalıkları selülit yapar. Sıkı pantolon yüksek ayakkabılar kan dolaşımını engelleyici faktörlerdir. O bölgedeki yağ hücrelerinin hareketliliği engellenir. Genetik özellikler çok önemlidir.Rejimin selülitlere etkisi!

Sadece diyet yetmez. Üstelik kötü bir diyet selülit oluşumuna da neden olabilir ya da oluşumu hızlandırabilir.Zayıf kadınlar da selülitlerden yakınıyor

Masa başında uzun süre oturarak iş yapanlar çok hareketsiz çalışanlar çok zayıf da olsalar selülitlere sahip olabilirler. Örneğin sekreterler bu noktada risk altındadır.Bacaklardaki selülitler için

Uzun ve bol yürüyüşler yapmak... Bu kolay ve herkesin yapabileceği bir spor. Bu sırada ellerinden su şişesini de eksik etmesinler. Bisiklet de olabilir. Yüzme yine aynı şekilde çok etkilidir.Kan dolaşımını hızlandırın

Kan dolaşımını hızlandırmak için yapılan egzersizlerin faydası vardır. Ancak yüzeye sürülen kremlerin yağ dokusunu yok etmesini beklemeniz çok yanlış olur.Masaj işe yarar mı?

Boğum boğum olmuş yaşam biçimini değiştirmek ya da spor yapmak gibi uygulamalarla selülitin en azından kabul edilebilir bir hale gelmesi sağlanabilir.Keseyle selülite son verin.

Kese yapın sıcak ve soğuk duş alın. Bu sırada keseyi bırakmayın ve sorunlu bölgelerinize masaj yapın. Saunanın ise selülite bir etkisi olmaz.Selülitin esas nedenleri:

Selülit; çok çabuk oluşmaz. Bir akşam yattığınızda bir şeyiniz yoksa son dönemde yaşanan selülit artışının başlıca nedenidir.Bronzlaşmak yok etmez

Bronzlaşarak sadece saklamayı başarabilirsiniz vücuttaki selülit oranının kozmetik açıdan kabul edilebilir bir seviyeye gelmesi sağlanabilir.
 
Murat

Murat

Yönetici
Duş alırken ilk açtıgınızda muslugu nerenin zayıflamasını istiyorsanız suyunuz sıcak olana o kadar o bölgeye soğuk suyu tutun bir süre sonra farkı göreceksiniz.
 
Üst