Soğan ve Soğan Suyunun Faydası

!pek

!pek

Admin
soğan suyunun adete faydaları,
soğan suyu nasıl kaynatılır,
sogan suyu ile hamile kalmak,
soğan suyunun kulağa faydaları,
soğan suyu ile zayıflama
Soğan suyu bildiğiniz üzere oldukça etkili bir bitkisel iksirdir Soğan suyu hem zayıflamak hem de adet söktürmek ödem atmak hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek gibi değişik bir takım amaçlarla kullanılabilmektedir.
Soğan suyunun faydaları elbette soğan suyunun içilmesini deki yöntem ve zamanlamayla oldukça yakından alakalıdır Soğan suyu kansere iyi gelir kanserin bitkisel tedavisi amacıyla faydaları olan çetin enzimi soğanda bolca ihtiva edilmektedir.
Soğan suyu balgam söktürmek için faydalıdır özellikle bronşit ve solunum yolu hastalıklarında görülen balgam şikayetlerini azaltmak için uzmanlar soğan yenmesi tavsiye ediyorlar soğan suyu da soğanın kendisi gibi balgamı yumuşatmak ve azaltmak için fayda sağlamaktadır.
Soğan suyunda bulunan kükürtlü bitkisel enzimlerin özellikleri bronşit hastalığına bitkisel çözüm olduğu bilinmektedir. Bunun yanında soğan suyu astım nöbeti şikayetleri olanların astım krizlerini de önemli ölçüde azaltmaktadır.
Soğan suyunun bir diğer faydası ise kadınlarda menopoz sonrası dönemde daha fazla görülen kemik erimesine karşı bitkisel çözüm alternatifi getirmesidir kan pıhtılaşmasını düzenler içindeki esterler kanın pıhtılaşmasını önleyici etkilidir damarları genişletir kan şekeri ve tansiyon düşürücü özelliği yanında birçok vücut fonksiyonu üzerinde de olumlu etkileri vardır.
Mide mukozasındaki bezlerin salgısı uyarıcı etki yaptığından dolayı iştah açıcı yönü vardır bronşit öksürük boğaz iltihabı boğaz ağrısı için soğan suyunun balın karıştırılması ile hazırlanan macun yararlı etkilerde bulunur soğanın içinde serbest radikalleri zararsız hale getiren güçlü bir antioksidan bulunur soğan sarımsak turp kereviz lahana gibi sebzelerin içerdiği kükürtlü bileşikler mide kanseri ve bazı kanser türlerinin oluşma riskini azaltır Vücuttaki zararlı maddeleri etkisiz hale getirilmesini sağlar
 
Üst