1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Singapura

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Singapura
  Singapura
  Singapur caddelerinde geçen hareketli yaşamdan izler taşırcasına hareketli ve atılgan kedilerdir. Oldukça meraklı ve ilgili karaktere sahiptirler.

  Görünüş ve Vücut Yapısı
  İnanılmaz iri vücut yapısı ve gövdesine oranla oldukça kısa ve ince bacakları ile göze çarpar. Kafa yapısı da vücuduna oranla küçüktür. Ağız ve burun oldukça küçük ve öne doğru çıkıktır. Yüzün ön kısmı düz ve yassıdır. Gözler; oval ve birbirinden ayrıdır.

  Kulaklar başın üstünde herzaman dik ve geniştir. Kuyruk oldukça kalın, uzun ve kaslıdır. Yeni doğduklarında daha uzun olan tüyleri zamanla azalır.

  Tüy Bakımı
  Kısa tüyler pek fazla bakım gerektirmez. Düzenli fırçalama ve masaj hoşuna gidecektir. Tüyleri nedeniyle hayvanseverler tarafından çok beğenilen bir ırktır.

  Kökeniİlk olarak 1988 yılında TICA ve CFA tarafından bulunmuştur. Kökeni Singaporonlara dayandırılan çok eski bir ırktır. Sokak kedisi olarak bilinen Singapura ırkına Malaysian da denirdi. 1974 yılında Amerika'ya getirildi ve 1975 yılından sonra ev ortamında yetiştirilmeye başlandı.

  1980 yılında ise SPCA tarafından tekrar gözden geçirilen ırk daha sonra Amerikan kayıtlarına geçirilmiştir.

  Kimlik Kartı


  Karakteri: Nazik, sabırlı, sevecen, yumuşak karakterli
  Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
  Rengi: Siyaha yakın gri; kahverengi
  Tüy Şekli: Kısa
  Çıkış Yeri: A.B.D
  Vücut Yapısı: Küçük
  __________________
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Kulaklar başın üstünde herzaman dik ve geniştir. Kuyruk oldukça kalın, uzun ve kaslıdır. Yeni doğduklarında daha uzun olan tüyleri zamanla azalır. ne güzel bir şeymiş bu ya..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş