Şifreleri unutmamak için...

Nehir

Nehir

Admin


Güçlü şifreleriniz akılda tutamayacak kadar karışık diyorsanız, bir de KeePass ile hatırlayın. Basit şifreler kullanmak zorunda kalmayın.


İnternet sitelerinde bulunan üyeliklerinizde veya bilgisayarınızda bulunan programlarınızın hesaplarında kullandığınız şifrelerin toplu olarak bir yerde korunmasını istiyorsanız KeePass adlı açık kaynak kodlu ve ücretsiz program ihtiyaçlarınızı karşılayacak seviyede.


Ana Şifreyi Belirleyin

Programı ilk açtığınız anda sizden bir Master Key yani ana parola isteniyor. Burada yazacağınız parola daha sonra gireceğiniz tüm şifreleri görebilmeniz için gerekli ana parolanız. Programın ana penceresine girdiğiniz zaman parolalarınızı bölümlendirebileceğiniz 5 farklı kategori ile karşılaşıyorsunuz. Bunlar Windows, Network, Internet, E-mail ve Homebanking olarak sıralanıyorlar. Herhangi bir kategoriye şifre girişi yapmak istediğinizde sağ tıklayarak Add Entry demeniz yeterli. Ayrıca bu 5 farklı bölüm için de ayrı ayrı parolalar yazarak koruma seviyesini artırabilirsiniz.
Eğer şifre bulmakta zorlanıyorsanız programın içerisinde yer alan Password Generator adlı ufak uygulama ile bunun da üstesinden gelebilirsiniz. İsterseniz buradan indireceğiniz dosya ile programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.
http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/60919-sifreleriniz-keepass-ile-koruma-altinda.html
 
tewa

tewa

Yeni Üye
good sharing!there is a dining-room for the prisoners and another for the officers. The room [url="http://www.mmovp.com/buy-cd-key-warcraft-3-cd-key-c-1268_1272.html"]warcraft 3 cd key[/url] where the prisoners dine is a large hall capable of seating fully twelve hundred men.each table is long enough to accommodate [url="http://www.mmovp.com/buy-cd-key-diablo-2-cd-key-c-1268_1270.html"]diablo 2 cd key[/url] to twenty men, and resembles an ordinary [url="http://www.mmovp.com/buy-cd-key-starcraft-cd-key-c-1268_1271.html"]starcraft cd key[/url] school-desk. There are no table-cloths or napkins; [url="http://www.mmovp.com/buy-cd-key-age-of-conan-cdkey-time-card-c-1268_1351.html"]age of conan cdkey[/url] nothing but a plain, clean board. The table furniture consists of a tin quart cup, a small piece of [url="http://www.mmovp.com/buy-cd-key-age-of-conan-cdkey-time-card-c-1268_1351.html"]age of conan time card[/url] pan of the same precious metal, which holds the hash, an iron knife, fork and spoon.


türkçesi yokmu bunun :)
 
Üst