Selülit Tedavisi İçin Farklı Yaklaşımlar

  • Konbuyu başlatan Hayal Gemisi
  • Başlangıç tarihi
Hayal Gemisi

Hayal Gemisi

Yeni Üye
Selülitten kurtulmak için yararlanabileceğiniz bazı yöntemleri öğrenmeye hazır mısınız?

*Selülit maskesi ile pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı sandal ağacı yağı ve 3 yemek kaşığı fitre kahve ile karıştırıp bacaklarınıza uygulayabilirsiniz.

*Toz şeker ile 1 tatlı kaşığı badem karıştırılarak selülitli bacak bölgesine uygulanabilir. Masaj yolu ile bu karışımlar bölgeye yedirilir. Ya da 1 su bardağı bozaya bir tatlı kaşığı toz tarçını karıştırıp selülitli bölgeye sürdükten sonra streç filmle sarabilirsiniz.

*Alkol, asitli içecekleri de hayatınızdan çıkarmalı ve uyku saatlerinizi düzenlemelisiniz.

*Selülitli bölgeye hindistan cevizi, kakao, havuç ve argan yağlarını karıştırıp uygulayabilir. Böylece harika bacaklara kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra 3 tatlı kaşığı susam yağını toz zencefil ile karıştırıp selülitli bölgeye uygulayabilirsiniz.

*Günde3 litreye yakın su içerek metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakabilirsiniz.

*Selülitlerinizden kurtulmak için şekeri kesip kızartmalardan ve yağlı ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

*Selülitlerinizden kurtulmak için selülit kremi kullanımı tercihinde bulunabilirsiniz. Özellikle içeriğinde acı biber bulunan selülit kremi tercihinde bulunmanız selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcıdır. İçeriğinde yosun çamuru bulunan kremler de faydalıdır.

*Ayrıca aşırı selülitiniz varsa hekime görünmeniz ve buna göre tedavi olmanız gerekebilir.

*Selülitlerden kurtulmak için bol bol yürüyüş ya da fırçalama işlemi yapabilir; egzersiz yaparak bağ dokunuzu kuvvetlendirmelisiniz.

*Selülitli bölgeyi yok etmek amacı ile yapabileceğiniz egzersizler olarak yüzünüz yere gelecek şekilde uzanın ve bacaklarınızı açarak topuklarınızı birleştirin. Daha sonra bu şekilde bacaklarınızı yukarı kaldırabilirsiniz.İkinci bir egzersiz olarak ayakta durun ve tek bacağınızı arkaya doğru kaldırın. Bu işlemi bacak arkanızda ve havadayken daha fazla kaldırmayı deneyerek devam edin.Ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp oturur gibi çömelerek doğrulabilirsiniz. Bu hareketi yaparak selülitlerden kurtulabilirsiniz.
 
Üst