1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Seksologlardan seks önerileri

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Cinsel yaşamınızda monotonluk hakim ise ve siz de seks hayatınızın canlanıp anlam kazanmasını istiyorsanız sizler için vereceğim önerilere göz atmanızı tavsiye ederim.

  Seksologlar zevkli bir seks yaşayabilmenin ancak ve ancak farklı fantezi denemeleri ve vücudunuzda barışıklığın hakimiyet kurması ile mümkün kılınacağını ifade etmektedirler. Seks 20- 40 yaşları arasında en yoğun şekli ile yaşanır. Bu yaşlar geçtikten sonra hala vücudunuzla barışık iseniz; fantezi dolu cinsel yaşama değer veriyorsanız; orgazm tecrübenizi koruyabiliyorsanız cinsel hayatınız bir ömür boyu devamlılık arz edebilir.

  Yaş ilerledikçe ya da ilerleyen birlikteliklerinizde cinsel isteksizlik hali; ereksiyon - erken boşalma sorunları; kadınlarda kuruluk problemleri gibi sebepler birliktelikleri tekdüze hale getirebilir. Bu rutinliği önlemenin tek yolu birbirinize karşı yakınlaşma arzunuzu muhafaza etmeli, vücudunuzla barışık olmalı, farklı fanteziler geliştirerek ya da cinsel tercihlerini gözden geçirmeniz sonucunda mümkün olabilir.

  Kişi tercihlerini, duygularını, seks sırasında çıkardığı sesleri, cinsel aktivite limitlerini, yaşamak istediği değişiklikleri muhakeme yetenekleri ile kendini kabul etmeyi bilmelidir.

  İşte seksi heyecanlı kılmak adına tavsiyeler:

  *Seksin vücut görüntüsü ile alakalı olmadığını kabullenmelisiniz. Mükemmel bir vücudunuz olmasa bile seksten zevk alabilir; karşı tarafı tatmin edebilirsiniz. Önemli olan dürüst ve saygılı bir cinsellik yaşamaktan geçer. Tarafların müsaade yeteneği, cinsel birleşmeye duyulan isteklilik hali, haklarını değerlendirme yeteneği, yeterli heyecanı hissetme, cinsellikle ilgili yeterli bilgiye sahip olma, karşılıklı tensel kokuyu hissetme gibi ar<ular cinsel yaşamınızı mükemmel kılabilir.

  *Seks esnasında her iki tarafta eğlenme hakkına sahiptir. Zevk alınan şeylerin partnere sunumu, cinselliğin bir armağan olduğunun hissettirilmesi, zevk alınmaya hak olduğunun göstergeleridir.

  *Sekste sıklık çok da önemli değildir. Tamamen kişiden kişiye değişen bir durum olmakla beraber periyodik yaklaşım tavsiye edilmektedir. Bu cinsel birlikteliğin sürekliliği içinde gereklidir.
  balayıalerjisi.jpg
  *Sekste çekinmeler olmamalıdır. Sekste istek ve arzular çekinmeden konuşulmalıdır ki mutlu olunabilsin.

  *Çocuklu ailelerde de seks devam etmelidir. Çocuk sahibi oldum diye seks hayatınızın bittiğini düşünmemelisiniz. Çocuğun yanı sıra eşinize de zaman ayırmalı; ayırdığınız zamanda ona konsantre olmalısınız.

  *Her yaşta cinsel ilişki ile ilgilenilir. Cinsellik sağlıklı bir yaşamın parçasıdır.

  *Yaşlılık ile kaybettiğiniz tensel çekim ve birbirinizi arzulama durumunu elde etmek sizin elinizde olan bir durumdur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş