Seker Hastalarına Mujde

D

denizz

Yeni Üye
SEKER HASTALARINA MUJDEKol saati şeklindeki ağrısız-şeker ölçüm cihazının satışı için ABD de onay alındı|Kola takılan cihazın ciltle temas eden yüzeyine, 12 saatte bir değiştirilen ve cilde verdiği sıvıyla küçük elektrik akımı gönderen bir parça takıldığı, kandaki glikoz miktarının, sıvı yardımıyla 20 dakikada bir ölçüldüğü, şekerin fazla çıkması durumunda aletin alarmının devreye girerek hastayı uyardığı açıklandı.

Şeker hastalarının yeni aletle, uykudayken bile şekeri kontrol edebilecekleri kaydedildi. 12 saatte bir değiştirilen ölçüm parçasının her birinin, 4-5 dolara satılacağı belirtildi. Reçeteyle 18 yaş ve üzerindeki şeker hastalarına satılabilecek cihazın, 400 dolara satılacağı açıklandı.

Yeni cihazın, her seferde parmaktan kan alınarak kullanılan şeker ölçme cihazına alternatif olacağı kaydedildi.

Ancak cihazın çok küçük şeker miktarını ölçmediği, sadece şekerin yüksek olduğu durumda hastayı bilgilendirdiği ve uyardığı belirtildi.

Cihaz, kolu fazla terleyen hastalarda ölçüm yapamıyor. Şeker cihazının, klinik denemelerinde, hastaların yüzde 50 sinin kolunda deri tahrişine yol açtığı da belirlendi.
 
Kelebek

Kelebek

Yeni Üye
Kola takılan cihazın ciltle temas eden yüzeyine, 12 saatte bir değiştirilen ve cilde verdiği sıvıyla küçük elektrik akımı gönderen bir alettir şekker hastalıkları bu alete çok ihtiyaç duyacak.
 
Nursena

Nursena

Admin
Allah şeker hastalıgına düşürmesin çok zor bir hastalık. Diabet ve Ünsilin diyince tüylerim kabarıyor.
 
Üst