1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sarı Tepelikli Küçük Kakadu

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizz tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizz Yeni Üye

  Sarı Tepelikli Küçük Kakadu
  Temel Özellikleri
  çeşitli Endonezya adalarında bulunur. Birçok de---gıs---ik formu geliştirilmiştir. En çok bilineni ağaç kavunu tepelikli kakadudur. (Cacatua Sulphurea Citrinocistata) Bunlar ve diğer kakadular çok hassastırlar, fakat genç kuşlar iyi arkadaş olurlar. Sarı tepelikli küçük kakadu, sıklıklar "SKK" olarak kısaltılır, tepelik ve yanaklarda sarı tüyleri vardır, genelindeyse beyaz bir renk hakimdir.

  Kakadu alırken, PBFD hastalığının bunlarla yakın alakalı olduğunu unutmayın. Grup içinde bir veya birden fazla kuşta tüy kaybı, gaga anomalisi gibi enfeksiyon belirtileri varsa, almaktan kaçının. Hatta, buu hastalık yetiştirme odalarına dahi yayılacağından, elde yetiştirme yavrular bile güvenli değildir.

  Aşı üretme çalışmaları günümüzde iyice gelişmiştir, böylece bu problem kısa sürede önlenebilecektir.

  Beslenme ve Barınma
  Papağan yemi, topaklar, meyva ve yeşil gıda verilebilir. Yeme alışkanlıkları tutucu olduğundan verdiklerinizin bir kısmını reddedebilirler.

  Dayanıklıdırlar, geniş ve sağlam bir kuşhanede barındırılabilirler, yine ahşap yapı gaga darbelerinden korunmalıdır.

  üreme
  Başarılı bir üreme için uyumlu çiftler edinmek gerekir. Aksi takdirde erkek kuşlar, çok vahşi bir eşe dönüşebilir. Genç kuşlar folluğu terk ettikten sonra, en kısa zamanda kuşhaneden ayrılmalıdır, yoksa, özellikle saldırganlık işaretleri de varsa zarar görebilirler.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  Daha çok çeşitli Endonezya adalarında bulunur....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş