Sahur Menüsü Nasıl Olmalıdır?

dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Sahurda yemeniz ve yememeniz gerekenleri bilmeniz durumunda sağlıklı bir Ramazan dönemi geçireceğiniz konusundan emin olabilirsiniz.

İşte sizler için örnek sahur yemekleri:

*Tam tahıllı unla hazırlanmış krep, lor peyniri ve yanında salatalık - domates. İçecek olarak şekersiz açık fincan siyah çay ya da yeşil çay tüketebilirsiniz.

*Bir kase yoğurt içerisine 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi ilave ederek yanında bir çay bardağı badem ya da fındık tüketebilirsiniz. Bir muzu soyup üzerine tarçın ilavesi ile tüketebilirsiniz.

*Az tuzlu beyaz peynir, domatesli bir tost ( tam tahıllı ekmek ile hazırlanmış ) ve 1 bardak yeşil çay. Ardından da bir salkım üzüm yiyebilirsiniz.

*Ispanaklı peynirli omlet, bir bardak ayran. Şeker yerine de 4 adet hurma tüketebilirsiniz.

*Fırında kumpir gibi pişirdiğiniz patates içine bir miktar kaşar peyniri ekleyip tüketebilirsiniz. Şeker ilavesi olmadan tüketeceğiniz kayısı hoşafı ile kabızlık probleminizi çözebilirsiniz.

*İki ince dilim kepek ekmeği ile birlikte biber, domates ve 2 yumurta ile hazırlayacağınız menemende harika bir yiyecek seçeneği olacaktır. Bu yemek ardından 2 kuru incir, 2 kuru kayısı 2 yemek kaşığı kuru üzüm ve ceviz ilavesi ile birlikte tüketeceğiniz bir tatlı tabağı da sizin ödülünüz olabilir.
 
dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Kahvaltılık türü tercihim oluyor benimde Ramazan ayında. Haşlanmış yumurta olmazsa olmazım oluyor. Tok tutucu özelliğe sahip olan haşlanmış yumurtayı Ramazan Ayı'nda herkese tavsiye ediyorum.
 
Üst