Safevi Sultanı Firuze Begümhan Kimdir

Murat

Murat

Yönetici
Muhteşem yüzyıl'da ismi geçen Firuze Begümhan Kimdir , Firuze Begümhan Safevi sultanı olduğunu bilinmekte , Hümeyra Begümhan Safevi Hanedanı Sultanıysa , Firuze Begümhan Muhteşem Yüzyıl, Firuze Begümhan Osmanlı İmparatorluğuna neden gönderildi işler iyece karıştı.,


Muhteşem Yüzyıl dizisinde Firuze Sultan olarak bilinen kişinin, Safevi Hanedanı mensubu Firuze Begümhan Sultan olduğu ortaya çıkıyor.

Ancak, kısa bir süre sonra Firuze'nin yalanı ortaya çıkıyor. Firuze'nin gerçek adının Firuze Begümhan olmadığı ve ne amaçla Osmanlı Saray'ına geldiği anlaşılıyor.

Firuze karakteri "Muhteşem Yüzyıl" dizisi için yaratılmış bir karakter, Osmanlı tarihinde böyle bir kişilik yok.
 
O

ozlmsel

Yeni Üye
Firuze, Kanunu Sultan Süleyman'a, Safevi Hanedanına mensup bir sultan olduğunu, adının da Firuze Begümhan olduğunu açıklıyor. Ailesiyle birlikte Şah Şah Tahmasp'tan kaçtıklarını, ancak tüm ailesinin öldürüldüğünü söylüyor.

Ancak, Firuze'nin söylediği yalan çok geçmeden ortaya çıkıyor. Adının gerçekte Firuze Begümhan olmadığı, çok farklı amaçlarla Osmanlı Sarayı'na geldiği anlaşılıyor. Safevi Hanedanı Şah Tahmasp ve gerçek Firuze Begümhan'la olan ilişkisi ortaya çıkıyor.
 
F

Firuzeeeee

Misafir
aşık diyildi diziye iyi bakmamanız burdan anlaşılıyor hem haber ucuruyor hemde yavaş yavaş zehirliyor Hünkarı odasında yanan mum gibi siyah dumanla
 
Üst