1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ramazan ayı, tövbe etmemiş olanlar için son bir fırsattır

Konu, 'Önemli Günler' kısmında !pek tarafından paylaşıldı.

 1. !pek

  !pek Admin

  tövbe duası oku,büyük tövbe duasi,günahların affı için en tesirli dua,günahların affı için esmaül hüsna,zinadan nasıl tövbe edilir

  Herkes kusur edebilir, günah işleyebilir. Rabbimiz insanların günah işlemelerine değil, neden günahlarından pişmanlık dinlemediklerine ve sanki hiç kusur işlememiş gibi davranmalarına gazap eder. Yoksa Peygamber Efendimiz’in s.a.v emrettiği gibi, "Şayet siz hiç günah işlememiş olsaydınız, Allah sizi yok eder, günah işlediğinde hemen tövbe eden ve kendilerini de bağışladığı başka kulları yaratırdı."

  Bu ay rahmet kapılarının arkasına kadar açıldığı, her an binlerce şahsın atfedildiği kutlu zamanlardır. Bütün günahları bağışlanmış olduğu halde dahi Peygamberimiz sav günde surat kereden fazla tövbe istiğfar ederdi. Peygamberler, veliler, sâlih kullar, mürşid-i kâmiller kesintisiz tövbe ve istiğfar ile meşgul olurlar. Hiçbir imanlarını yeterli bulmazlar. Sıradan insanlar günahlarına, veliler ise yaptıkları iyiliklerdeki kusurlarına tövbe ederler.

  O An Geldi Allahım!

  Fudayl b. İyâz hazretleri tövbe etmeden evvel harami idi ve bir kıza âşık olmuştu. Onunla buluşmak istediği bir gece, kızın evinin yakınına geldi. Konutun duvarından tırmanıp içeriye girmek istiyordu. Bütün içeriye gireceği sırada yan konutun penceresinde bir ses duydu. Kur’an okunuyordu. Kulak verdi, iyice dinledi. Okunan âyetin meâli şöyleydi:

  “iman edenler için kalplerinin Allah’ın zikri'ne yumuşama zamanı hâlâ gelmedi mi?"
  Hadîd 57/16.

  Fudayl b. İyâz hazretleri tam iliklerine kadar dondu, kendi içinden gelene mani olamadı ve, “O an geldi Allahım!... 0 an geldi Allahım!...” diye bağırdı. O gece sefil bir konuta sığındı. İçeride bir grup insan vardı. İçlerinden biri, “Kalkın yola çıkalım” dedi. Ötekiyi ise, “Hayır burada kalalım, Fuday! önümüzü keser, sabah olunca çıkarız” dedi Fudayl b. İyâz onları dinleyince bir defa daha tövbe etti. Ölümüne kadarda bu tövbesinde sadık oldu Mekke’ ye gitti. Ölüm edinceye kadar Kâbe n'ınâ komşusu olarak yaşadı Allah’in vei’i kullarından biri oldu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş