1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Pterophyllum scalare (Melek)

Konu, 'Akvaryum' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Pterophyllum scalare (Melek)

  [​IMG]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600.[​IMG]

  Latince Adı: Pterophyllum scalare

  Habitatı ve Anavatanı: Amazon nehri

  Beslenme Biçimi: Etçil

  Davranış Biçimi: Orta derecede agresif

  Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif

  Yüzme Seviyesi: Orta-Yüzey

  Cinsiyet Ayrımı: Cinsiyet ayrımı yapmak zordur. Erkeklerin kafaları daha hörgüçlüdür. Tüp çıkarma zamanında kesin ayrım yapılabilir. Ekeklerin tüpü daha ince ve sivri; dişilerinki daha kalın ve yuvarlak uçludur.

  [B]Üreme:[/B] Dik bir yüzeye, büyük bir bitki yaprağına düz yumurta dökerler, anne ve baba yumurtaları beraber korur. Üreme için 10-15 balığı bir araya koyup aralarından eş seçtirmek başarı olasılığını arttıracaktır.

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Sıcaklık:[/B] 26-28 °C

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] 15 cm

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] 150 litre, akvaryum yüksekliği en az 40 cm olmalıdır.

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Su Sertliği:[/B] Yumuşak

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]pH:[/B] 6.0-7.0

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 2

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Genel Yorum:[/B] Gösterişli balıklardır. Çoğu hobicinin akvaryumunda bulunmaktadır ya da bulunmuştur. Avlayamayacağı boydaki balıklar için tehlikesizdir. Büyük Melekler, Neon gibi küçük balıkları yutarlar.Çok farklı renklerde ve vücut formlarında melekler bulunmaktadır. Lepistes, Japon Balığı gibi türlerle beraber bakılması uygun değildir. İyi bakıldığında çok hızlı gelişirler. Discusla beraber beslenmesi önerilmez. Discusun bağışıklığı olmadığı mikroplara karşı bağışıklığı vardır. Discusa mikrop taşıyıcılığı yapabilir.

  [B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Bilgilerin Açıklaması[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Davranış Biçimi:[/B] Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Yüzme Seviyesi:[/B] Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi[/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/color][/font][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT]
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  Kılıc balıgı gibi cok guzeller..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş