Prof. Dr. Ahmet Zeki Yılmaz (1951 - .... )

Nehir

Nehir

Admin
1951 yılında Denizli'de doğan Zeki Yılmaz ilkokulu Denizli’de Kahramanlar İlkokulu’nda bitirdi. Ortaokulu ve liseyi Denizli Devlet Parasız Yatılı Lisesi'nde okuduktan sonra 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.


1984 yılında Genel Cerrahi Uzmanı 1988 yılında Genel Cerrahi Doçenti 1994 yılında ise Genel Cerrahi Profesörü oldu.


1990-1991 yıllarında Kanada’da Western Ontorio Üniversitesi Transplantasyon Merkezi’nde ve 1992 yılında ABD’de Cleveland Clinic Transplantasyon Merkezi'nde organ nakli konusunda eğitim aldı.


1992-1994 yılları arasında Başhekim Yardımcısı 1994-2000 yılları arasında Tıp Fakültesi Dekanı 2000-2001 yılları arasında ise Üniversiteler arası Kurul Başkanı olarak görev yapan Zeki Yılmaz 2000 yılından itibaren Erciyes Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır.


17 tanesi İngilizce olmak üzere toplam 78 bilimsel yayını 26'sı uluslar arası kongrelerde sunulmuş toplam 94 bildirisi 2 kitabı ve 4 kitapta bölüm yazarlığı vardır. tıbbî bir derginin editörü 5 derginin de yayın kurulu üyesidir.


Türk Tabipler Birliği Üyesi Ulusal Cerrahi Derneği üyesi Kayseri Cerrahi Derneği kurucu üyesi Erciyes Organ Nakli Vakfı kurucu üyesi ve Başkanıdır. Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği kurucu üyesi Kolon ve Rektum Hastalıkları Derneği üyesi Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği üyesi World Association of Hepato Pancreato Biliary Surgery Association üyesi İnternational Society for Experimental Microsurgery üyesidir.


Ayrıca Semiha Kibar Organ Nakli ve Diyaliz Hastanesi Mehmet Kemal Dedeman Onkoloji Hastanesi Yılmaz-Mehmet Öztaşkın Kalp Hastanesi Hakan Çetinsaya Deneysel ve Klinik Araştırma Merkezi ile Sait Molu Acil Servisi’nin Üniversiteye kazandırılmasında aktif görev yapmıştır. Böylece Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin ülkemizin en iyi sağlık merkezlerinden biri haline gelmesine önemli katkıda bulunmuştur.


Yabancı dili İngilizce olan Prof. Dr. Ahmet Zeki Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.
 
Üst