Portakal'dan gelen güzellik

Nehir

Nehir

Bölüm Yöneticisi
Kışın en çok tercih edilen meyvesi Portakal ağzımızda bıraktığı muhteşem tadın yanında güzellik reçetelerindede bizlere sunuluyor.

Zaman turunçgillerin mevsimi olunca, güzellik rituelinizde kışa ayak uydurup siz de portakal ve mandalina içerikli ürünlerle vücudunuza zindelik, tazelik ve C vitamininin enerjisini katmalısınız.

Yüzde kırışıklık ve sarkma problemleri birçok kadının ortak sorunudur. Bu problem, sigara ve düzensiz beslenmeden dolayı genç kızlarda dahi görülebilmektedir. Form kazanma yöntemleri kışın daha çok gündeme geliyor. Çünkü kış, insanı depresyona sokan bir mevsim. Ve bu da cildi etkiliyor, bozuyor. Kadınların büyük çoğunluğu güzellik ve sağlık çözümleri için tercihini doğal olandan yana kullanıyor. Artık günümüzde, “doğal” güzelliğe daha çok kıymet verilmeye başlandı.

Şimdi size portakalın getirdiği güzellikten ama mucize bir güzellikten söz etmek istiyorum. Portakalın içeriğinde potasyum, protein, B ve E vitaminleri bulunmaktadır. Kabuğunda bulanan karoten, kanı temizlediği için cilde de çok yararlıdır. İşte güzellik sırrı da bu kabukta saklı. Portakal kabuğu özü, yine cilt için çok önemli bir şifalı bitki olan biberiye özü ile birleşince da harikalar yaratıyor. Bu karışım ciltteki sorunları yok ediyor.

Turuncu kabuktaki gençlik sırrı

Biberiyenin yapraklarının özü, yaralar ve kesiklerin giderilmesinde kullanılır. Portakal kabuğu uçucu yağı ise derideki bazı sorunları giderir. Limonda da cilt için çok faydalı maddeler bulunmaktadır. Bizler lekelere, kırışıklıklara iyi gelen, gençleştiren bitkisel çözümler üzerinde duruyoruz. Bazı bitki ekstreleriyle saf yağların da güzellik, gençlik için yararlarını biliyoruz. Portakal ve limon kabuklarındaki özler neticesinde, deride çok yönlü güzelleştirici etki yaratır. Sorunları gideren, deriye aydınlık ve parlaklık veren portakal ve limon özleri, biberiye gibi doğal başka bir yağ ile buluşturulduğunda ise mükemmel bir cilde davetiye çıkarır.

Güzelliğin ve gençliğin tabiattaki doğal bitkilerde aranmasının nedeni son yıllardaki yükselen eğilimlerle de ilgili. Çünkü birçok kadın artık doğal olan kozmetiğe değer veriyor. Doğadaki güzelleştirici formüllere inanıyor, deniyor ve sonuçlarını alıyor. Bu durum, derinin onarılmasını ve korunmasını sağlayan doğal kremlere olan ilgiden de açıkça belli oluyor.

Sözünü ettiğimiz bitki özlü krem düzenli olarak sabah ve akşam saf gülsuyu ile temizlenmiş cilde uygulanmalı. (Yalnız yüzünüz yağlı ise, gülsuyu ile silmeyin) Dairesel hareketlerle emilmesini sağlayın. 12 haftadan sonra cildin daha sorunsuz, genç ve yumuşak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.
 

Ekli dosyalar

Nursena

Nursena

Admin
Portakalın içindeki vitamin cildide iç organlarımızıda güzelleştiriyor keza mandalinada aynı güzellige yol açmakta.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Portakal gercekten cok vitaminli bir meyve okadar cok sevmiyorum ama bazen iyi gidiyor. En sevdigim meyve ise Ayvadir.
 
Üst