Performans raporu nasıl hazırlanır, nelere dikkat etmeliyim?

  • Konbuyu başlatan denizkızı
  • Başlangıç tarihi
denizkızı

denizkızı

Yeni Üye
Performans ödevi son senelerde öğrenciler tarafından istenen ödevler listesinde en üst sıralarda yer almaktadır. Siz de performans ödevinizde raporunuzu nasıl hazırlamanız gerektiği konusunda bilgi edinmek istiyorsanız sizler için aşağıya eklediğim bilgilere göz atmanızı tavsiye ederim.

Performans ödev raporu hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler:

*Kapak sayfası hazırlamayı unutmayın. Kapak sayfasında okul- ders- öğretmen adı, öğrenci adları, okul numaraları, proje ya da performansın adı yer almalıdır.

*İçindekiler sayfası hazırlanmalı; kapaktan sonra bu sayfa dosyaya ilave edilmelidir.
timthumb.jpg

*Konunuzla alakalı bilgiler -kaynak kitaplardan ve internet adreslerinden bulduğunuz bilgiler- özet bilgi şeklinde hazırlanmalıdır. Hazırladığınız bilgi içeriğinde görselliğe de yer vermeli; ara ara resim ya da kendi çizimlerinize yer vermelisiniz. Ödeviniz el yazınızı kullanarak hazırlanmalıdır. Ödevin tamamı çıktı olmamalıdır.

*Kaynakça oluştururken ayrıntılara önem vermelisiniz. İnternet adresi net olarak yazılmalı; kaynak kitap adı ve sayfa numarası belirtilmelidir.

*Raporunuzu düzenli bir şekilde yazmaya gayret edin; çünkü düzen de öğretmenin puanlama da dikkat ettiği ayrıntılar arasında yer almaktadır.
 
Üst