Oyuncu, Manken Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

R

Rabba

Bölüm Yöneticisi
27 Ekim 1983 yılında Adana'da doğan Kıvanç TATLITUĞ 2002 yılında Best Model of Turkey ile kendini kanıtlamıştır. 2005 yılında oyunculuğa başlayan TATLITUĞ gümüş ve Menekşe ile Halil dizisinde kendini kanıtlamıştır. Amerikalılar Karadeniz’de 2 yapımının yanı sıra Aşk-ı Memnu dizisi ile de çok beğenilmektedir. Oynadığı diğer diziler Kuzey Güney ve Ezel’dir. TATLITUĞ NBA’da basketbol oynamayı çok istemekteydi. Güney Sanayi, Fiskobirlik, Güney Sanayi, Çukurova Klubü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Klubü gibi klüplerde oynamıştır. Ülkerspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de oynamıştır.

TATLITUĞ’un mankenlik hayatı nasıl başlamıştır?

Tatlıtuğ’un fotoğrafını manken ajanslarına gönderen annesi mankenlik için cevap gelmesi ile TATLITUĞ mankenlik yapmaya başlamıştır. Best of Model 2002 ile adını duyuran manken Fransız mankenlik ajansından aldığı teklif ile Paris’e yerleşmiştir. Yaklaşım 1,5 yıl Paris’te kalmıştır. Altın Kelebek ödülleri arasında en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır.

2002 yılında tanıştığı Azra AKIN ile yaşadığı birliktelik 2008 yılında son bulmuştur. 2013 yılında tekrar barışan Azra AKIN ve Kıvanç TATLITUĞ evlilik planları kurmaktadır.
 

Ekli dosyalar

A

acemm

Yeni Üye
Doğum Yeri Yaşı ve Tarihi : 27 Ekim 1983 (29 yaşında), Adana
Boyu: 1,83 m
Anne ve Babası: Erdem Tatlıtuğ, Nurten Tatlıtuğ
Aldığı Ödüller: Best Model of Turkey
 
Üst