Orient Expressions Biyografi-Orient Expressions Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye


DJ Yakuza (Can Utkan) Richard Hamer ve Murat Uncuoğlu’ndan oluşan Orient Expressions’ın keşfedilmemişe yolculuğu elektronik müziği Doğu ile buluşturdukları “Divan” albümü ile başladı...

Orient Expressions Adile Yadırgı gibi Türk etnik müziğinin öne çıkan isimlerini de işin içine katarak özgün bir “sound” yaratıyor.

Albüm çıkışının ardından grup İstanbul’da Rock’n Coke’da Berlin’de Şimdi/Now Festivali’nde ve İspanya’da La Mar de Musicas Festivali’nde ve Almanya’da Jazz a la Turca Festivalleri’nde konser verdi.

Orient Expressions şu ana kadar yurtdışında da satışa çıkan çeşitli karma albümlere parça verdi: Kürtçe sözlerle Aynur Doğan tarafından seslendirilen “Dera Sor” “East to West”’ Duaz Imam ise “Asian Garden” albümlerinde yer aldı.Son dönemde Kanal D’de yayınlanan başrollerini Uğur Yücel ve Timuçin Esen’in oynadığı “Hırsız-Polis” dizisine yaptıkları müziklerle gündemde olan grubun bu dizi için yaptığı “İmkansız Aşk” isimli parça da internetten en fazla indirilen parça olarak dijital alanda bir rekora imza attı.Türk Halk Müziği’nde uluslarası üne sahip Sabahat Akkiraz ile beraber hayata geçirdikleri ikinci albümleri “Külliyat” 2006 Mayıs’ta ayında müzik marketlerde yerini aldı. “Külliyat”ta ozanlık geleneğinden gelen Akkiraz halk müziğini elektronik altyapı üzerinde yorumlayan Orient Expressions’la birlikte Anadolu müziğini dünyaya fısıldıyor.
 
H

Hoca

Yeni Üye
"söyleyecek çok şey yok, dinlenecek çok şey var." mesajını veren gruptur. çalışmaları çok güzel ve dinlenesi. beni şaşırttıkça şaşırmaktalar. bu enstrüman ve ses kombinasyonlarını nasıl yapıyorlar hayret. çok iyiler.
 
Üst