Örgü poşetlik yapımı

  • Konbuyu başlatan Nehir
  • Başlangıç tarihi
Nehir

Nehir

Admin100 ilmekle atarak örgüye başlıyoruz.2 sıra haroşa ördükten sonra 3 .sırada delikler koymamız gerekir ki buralara ponponun ipi gelsin.Delik yapmak için şişin üzerine bir ilmek atıp bir sonraki ilmekte ikisini bir alıyoruz.Deliklerin sıklığı size kalmış.Deliklerin olduğu sırayı bitirdikten sonra 4 sıra krem rengi iple haroşa örüyoruz ve 3 sıra sakallı iple haroşa örüyoruz.4 sıra krem rengi ip 3 sıra sakallı iple 9 veya 10 çizgi oluncaya kadar örgümüzü bu şekilde götürüyoruz.En son sakallı ipimizi ördükten sonra hiçbir eksiltme yapmadan 2 tane düz 2 tane düz örerek lastik yapıyoruz.Bu kısım kafası olacaktır.Lastik ördüğümüz için bu kısım kendiliğinden daralacaktır zaten.İstenilen uzunluğa geldiğimiz zaman son sırada yine delikler olacak şekilde örgümüzü örüyoruz.Bu sıradan sonrada 3 sıra sakallı iple haroşa örerek örgümüzü kesiyoruz.Açık örgüyü yanlarından dikiyoruz ve torba haline getiriyoruz.Üzerine kaş göz yapıştırıyoruz.Ponpon yaparak alttaki deliği büzerek ponponu bağlıyoruz.Üstteki deliğe de daha küçük ponpon yaparak kafa kısmını bitiriyoruz.Böylelikle poşetliğimiz kullanıma hazır durumda.
 
B

birtanem16

Yeni Üye
evdeki poşetleri atamıyorum sürekli lazım oluyor derli toplu dursun istiyorum başaramıyorum ama bu poşetlik oldukça iyi fikir sanırım sorunumu bu örgü poşetlikle çözebilirim. Teşekkürler.
 
I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
Bu örgü poşetlikten bir tanede bizim mutfakta var çocuklar için çok eglenceli birde içine poşet koyarak büyük bir kalabalık kitleden kurtuluyorum.
 
Murat

Murat

Yönetici
Geçenlerde ev işleri satışı yapan bir mağazadan davşanlısını almıştık , Hanım için kolaylık oluyor içerisine poşetleri koyabiliyoruz. Tombulca oluyor :)
 
E

emine

Yeni Üye
Aman canım sizde sakallı ipten poşetlik yapımı, örgü poşetlik yapımı uğraş dur pazarda 2 milyona alın keyfinize bakın.
 
Ş

Şaban

Yeni Üye
Bunu kollarını da yapınca çok süper olyor kollarına da poşet koyma imkanı oluyor
 
Üst